Wpis z mikrobloga

Jezeli posiadam 4K UPC Box i telewizor LG C1 OLED, to jaki powinien byc wyjsciowy format audio w telewizorze i jaki w dekoderze?

Wyjsciowy format audio TV: PCM lub Bitstream

W dekoderze ustawienie jest dosc dziwne. Jest opisane jako dolby audio. Do wybory jest wlacz/multichannel PCM/wylacz.

PCM jest dosc logiczne skoro telewizor ma dzwiek 2.2 lecz wtedy dekoder przejmuje dekodowanie dzwieku i srednio jestem zadowolony z rezultatu. Dekoder wtedy przerabia dzwiek z oryginalnego dolby digital plus na PCM 2.0. Czasem brzmi dziwnie, czasem dobrze.

Bitstream. Jako, ze telewizor obsluguje wysokie kodeki dolby, to po ustawieniu tej opcji, gdy telewizor przejmuje dekodowanie, to dzwiek jest swietny. Problem polega na tym, ze wtedy niektore programy lub fimy odpalaja sie w natywnym 5.1 i sa cicho. Filmbox itd. Wiec generalnie dzwiek jest najlepszy, ale czasem liczba kanalow sie nie zgadza.

Nie wiem co z tym fantem zrobic. Jednoczesnie nie wiele moge sie dowiedziec na temat tego dekodera, bo informacje lub instrukcja sa szczatkowe. Czy ktos wie jak to ugryzc?

#upc #telewizja #audio #oled #dolby
  • 22
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@ksiak: To sie nazywa DSD (direct stream digital) i dziala po PCM. Pomylilem nazwy piszac na szybko. Taka bedzie przyszlosc, przynajmniej na konsolach. Ty wciaz mylisz filmy z konsola. Streaming i filmy, to wciaz w wiekszosci mocna kompresja. Na konsoli wiekszosc kontentu w grach jest w raw formacie i nie potrzeba zadnych kodekow. Prawda jest taka, ze do konsoli potrzebuje tylko wzmacniacza i dobrych glosnikow. Amp nie jest mi potrzebny.
@NielegalneKretowisko: no niech będzie nawet DSD, znaczenia nie ma bo leci nieskompresowane. Wpuszczasz to kablem HDMI do amplitunera i tyle.
Jeżeli amp Ci nie jest potrzebny to w jaki sposób chciałbyś napędzić zestaw 7 kolumn i rozdzielić sygnał wychodzący z konsoli?