Wpis z mikrobloga

"Te wróżby, że ceny mieszkań spadną o 40, 50 procent to włożyłbym między bajki - powiedział. Zwrócił uwagę, że w tej chwili "przybywa ofert na rynku". - Rok do roku jest ich na rynku wtórnym o 15 proc. więcej, na rynku pierwotnym o ponad 20 proc. więcej. Jeżeli ktoś dysponuje środkami, ma zdolność kredytową to niewątpliwie jest moment, aby tych mieszkań szukać - podkreślał."

Czyli ceny nie spadną, ale ofert przybywa, więc kupujcie szybko XD

#nieruchomosci #deweloperka #ekonomia #gospodarka
  • 17
@mickpl: nie mozesz tak wprost nazywac rzeczy po imienu i tlumaczyc komunikatu goscia, ktory chcac dawac tylko "dobry przekaz" niechcacy namalowal smutny obraz pogozeliska, po ktorym niebawem bedzie musial nauczyc sie poruszac on, jego pracodawca i wszyscy im podobni.
@mickpl: Czemu w Twoich wpisach nie bierzesz pod uwagę wielu czynników które maja wpływ na wzrost cen? Radzę posłuchać Iwucia.
Zarobki specjalistów od czasu pandemii wzrosły drastycznie i nie zapowiada się by duże firmy np w Warszawie na tym traciły. Ja sam w ostatnich dwóch latach zwiekszylem swoje miesięczne zarobki ponad dwukrotnie z 7k netto na 18k netto. Suma o której nigdy wcześniej nie marzyłem. Znam przypadki znajomych którzy doświadczyli podobnego
@mickpl: Chciałbym poznać jakieś źródła bo na ten moment brzmisz jak Polak który sfrustrowany jest wysokimi cenami mieszkań które na tle rynku zachodniego nie są wcale aż tak drogie nawet w stosunku do zarobków. I nie mówię tu o cenach w centrum gdzie za m płaci sie 30k, to jest już jakaś przesada, no ale w końcu centrum.

Emeryci maja mieszkania w centrum ale to tylko mieszkania których własność zostanie przeniesiona
@LowcaZMroku: Polecam przeczytać książke "Zapaść. Reportaże z mniejszych miast". Problem małych miast, ich przyszłosci, życia w nich, oraz ogólnego malejacego poczucia bezpieczeństwa jest realny. Małe miasta sie wyludniaja. Z miasta z ktorego pochodze (~50k mieszkancow) w ktorym jeszcze 20 lat temu tetnilo zycie a na rynku bylo widac wiele mlodych szczesliwych ludzi dzisiaj swieci pustkami i robi mi sie smutno kiedy wracam w tamte rejony, jest to takie dolujace szczegolnie jesli