Wpis z mikrobloga

Zbliża się Święto Zmarłych i znów nasze cmentarze utoną w śmieciach. Miliony ton tandetnej chińszczyzny zostanie wyrzuconych pod parkany, skąd następnie będą musiały być przewiozione, posegregowane, zutylizowane bądź rzucone na jeszcze większą hałdę..

Mireczki, mam do was GORĄCY APEL! Nie kupujcie i nie stawiajcie tego badziewia na grobach! To że na pomniku Twojego dziadka czy babci stanie znicz z rakotwórczego plastiku naprawdę niczego nie zmieni. Najważniejsza jest pamięć i obecność! Zamiast kosztować się i zaśmiecać środowisko zaproście gości do domu, przy lampce wina, kieliszku bimbru, wyciągnijcie stare albumy, obejrzycie stare weselne video i powspominajcie tego zmarłego.

Zauważyłem że wszystkich świętych to dla wielu Polaków tylko bolesny obowiazek, kupić znicze, pojawić się na cmentarzu, postać, pogadać i wrócić do domu, często setki kilometrów. Polacy kochają stawiać znicze i kupować chryzantemy, ale kompletnie nie potrafią rozmawiać o stracie. Chciałbym żeby to się zmieniło. Sprawmy aby to święto było bardziej radosne i do cholery skończmy z tym konsumpcjonizmem i śmieceniem :)

Na potrzeby tego wpisu poczyniłem prostego mema. Niczym Optimus Prime wysyłający sygnał do wszystkich autobotów w galaktyce, proszę was dzisiaj mireczki abyście ściągali go i podawali dalej. Zawstydźmy trochę stare Grażyny i starych Januszy, zmieńmy ich tok myślenia. Dziękuję!!!! ()

#polska #polskiedomy #swietozmarlych #zaduszki #humorobrazkowy #bekazpodludzi #rodzina #bekazkatoli #bekazprawakow #religia #kosciol #nosaczsundajski
Pobierz h.....4 - Zbliża się Święto Zmarłych i znów nasze cmentarze utoną w śmieciach. Milion...
źródło: comment_1666937765UfRMjFozVBv4WgvPEVMuHz.jpg
  • 122
Miliony ton tandetnej chińszczyzny zostanie wyrzuconych pod parkany, skąd następnie będą musiały być przewiozione, posegregowane, zutylizowane bądź rzucone na jeszcze większą hałdę..

Zawstydźmy trochę stare Grażyny i starych Januszy, zmieńmy ich tok myślenia.


@heterodewiant44:
I to tylko w Polsce, bo przecież badziewne zabawy w innych krajach nie generują absolutnie żadnych zanieczyszczeń!
Jak chcesz zmienić czyjś tok myślenia to najpierw pomyśl sam.
@ZygmnuntIgthorn ech wykopki wykopki.. Co ja wam będę tłumaczył. Byliście tylko narzędziem które wykorzystałem aby dostać się w gorące, poużywać na Polakach i przemycić moje kontrowersyjne poglądy. Od samego początku do końca kontrolowałem sytuację i płynąłem z rolą ( ͡º ͜ʖ͡º)

Dziękuję wam wszystkim za udział w tym performance.
@heterodewiant44 mamy swoje własne zwyczaje i tradycję te które zaprezentowałeś to także konsupcjonizm i komercja. Wspominanie przodków to dobra sprawa ale należy ich do takiej wieczerzy także zaprosić i podzielić się jadłem oraz napitkiem. Druga sprawa że obecnie zapomina się totalnie że dziady Słowianie obchodzili conajmniej 2 razy do roku, nie zapominając o nich także przy innych obrzędach cyklu rocznego.
Pobierz karolgrabowski93 - @heterodewiant44 mamy swoje własne zwyczaje i tradycję te które za...
źródło: comment_1666989697GHV6H9UHTWyDShZWXvVivk.jpg