Wpis z mikrobloga

A ja wam powiem że z tym flirtowaniem to ja Dejwa rozumiem.
Bo przecież, wbrew temu co twierdzi lektor, on nie mówi że nie ufa Andzeli... On sobie po prostu nie życzy.
Jakby mi mąż powiedział że źle się czuje z czymś co robię, albo z tym jak ktoś ze mną rozmawia, to bym to zmieniła a nie jeszcze w niego waliła dodatkowymi zarzutami że mi nie ufa. Po prostu nie sądzę by zawsze była tu zależność. Można całkowicie komuś ufać a jednocześnie czuć się niewygodnie w jakiejś sytuacji.
I okej, to jest program o takiej formule że trudno tutaj o jakąś szczególną wstrzemięźliwość i moralność, pod tym względem Dave mógłby zluzować.
Ale generalnie jeśli facet mówi typowi "nie dotykaj mojej kobiety" to typ powinien bezwzględnie przestać dotykać jego kobietę. Niezależnie od tego czy chciał ją poderwać czy nie.

Jeśli się Andzelika z Davem nie mogą dogadać w kwestii stawiania sobie nawzajem granic to muszą między sobą się porozumieć jakoś. Mikołaj ani nikt inny nie jest od tego by siłą kogoś ustawiać.
#hotelparadise
  • 14
@natalle:

Jakby mi mąż powiedział że źle się czuje z czymś co robię, albo z tym jak ktoś ze mną rozmawia, to bym to zmieniła a nie jeszcze w niego waliła dodatkowymi zarzutami że mi nie ufa.

To chyba właśnie o to chodzi że zamiast najpierw spokojnie pogadać z Andżelą o tym że czuje się niekomfortowo Dejw wyleciał z tym prosto do Mikołaja jakby Andżela była biernym elementem który nie ma
@natalle: No ale to się najpierw załatwia z partnerką, a nie traktuje się jej jak dzieciaka za którego trzeba rozmawiać. A Ążela też klepała Mikiego w dupę, więc sama zmniejszała dystans. I rozumiem, ze to mogło się nie podobać, ale z tym nie do Mikiego.

LYSYN doprowadził do sytuacji, w której Miki i Angela będą się unikać. Jeśli tak robi przy kamerach, to co robi bez nich? Toksyczni ludzie celiwo izolują
@natalle: Angelice nie przeszkadza sposób, w jaki dotyka ją Mikołaj, więc ewentualne pretensje Dave powinien mieć do niej i z nią przegadać, jak się z tym czuje. Angelika nie jest jego własnością. Faceci załatwiający między sobą sprawy dotyczące kobiety zachowują się seksistowsko, bo kobieta nie jest przedmiotem, by sama nie mogła zdecydować, czy pasują jej zachowania innych mężczyzn wobec niej. Dave jest bardzo maczystowski i konserwatywny, a Angelika prezentuje przeciwny biegun,
@kocanka: przecież już z nią rozmawiał. Miał pretensje o to "działanie" i klepanie tyłka. Wtedy i Ążela i wykop okrzyknęli go muzułmańskim szowinistą. Choć prawdopodobnie nie jest muzułmaninem.
Andzelika nie przyjmuje argumentu że może mu być po prostu źle. Musi jej zaufać i dobrze się bawić gdy Miki klepie ją po tyłku bo ona nie chce nic od Mikiego.

Ja właśnie uważam trochę inaczej, niż wy, bo pomijam kwestie tego czy
@natalle: Dejw ma problem z innymi ale to oni niby są winni, bo mają się zachowywać tak jak chce. I trzeba go szanować bo ma taki światopoglad. Wszystko jest niby proste i do zaakceptowania. Tylko, ze on to komplikuje wybuchami, słowna agresja i sprowadzaniem Angeli do roli maskotki. Raczej pochylic sie należy nad brakiem szacunku Dejwa do Angeli. Szacunek na równi z jej bardziej wyluzowanym charakterem wiec moze niech Dejw postępuje
@natalle: @kocanka: @heheszka2: każdy ma z was sporo racji, ale kilka dni temu na lajwie była pokazana rozmowa Dave'a z Ążelą i chłopak poruszał ten temat ze swoją partnerką:
1) Mówił że nie podoba mu się że Miki przekracza strefę dotyku w rozmowie z dziewczynami i także zauważył to jego zachowanie w stosunku do Ążeliki.
2) Dave w tej rozmowie wyraźnie chciał zaznaczyć że on się źle czuje to
@kocanka: zgadza się, ta rozmowa rzuca całkowicie inny obraz spiny na linii Dave-Miki, ale co jest jeszcze godne zauważenia - lektor znowu nie był obiektywny - wyraźnie stanął po stronie Mikiego, a z Dave zrobił głupiego nerwusa. Szkoda że scenariusz odcinków tv tak mocno odbiega od rzeczywistości, a ludzie znowu hejtują (jpodobnie jak wcześniej lektor nie rozumiał Moni, a wybielał Ventyla).
@kipman1: "Mówił że nie podoba mu się że Miki przekracza strefę dotyku w rozmowie z dziewczynami i także zauważył to jego zachowanie w stosunku do Ążeliki."
A czy Angelika też uważa to za przekroczenie granic? To nie jest nieświadome dziecko ani własność Davida, by decydował o stylu jej relacji z innymi ludźmi. Angelika nie widzi problemu, bo poklepanie kolegi po tyłku, buziak w policzek czy uścisk to dla niej oznaka pozytywnego
@heheszka2: nie rozumiesz - temat granic nie ma znaczenia bo na tej płaszczyźnie nie ma problemu - problem wynika tylko i wyłącznie z uczuć/odczuć Dave'a oraz faktu że dzieli się swoimi uczuciami/odczuciami z Ążeliką które ona być może ze względu na bariery językowe źle rozumie lub interpretuje.
Są najmocniejszą pod względem uczuciowym relacją w tym sezonie - wręcz powinni rozmawiać o swoich uczuciach i odczuciach - to normalne że jeden z