Wpis z mikrobloga

Chciałem zmienić mieszkanie na większe. Aktualne mieszkanie, w którym mieszkam mógłbym sprzedać za około 900 tys zł. co dla Trójmiasta i dobrej lokalizacji przy zatoce nie jest jakąś kosmiczną ceną. Mieszkanie kupiłem 12 lat temu za niecałe 500 tys. zl w stanie developerskim. Kupiłbym mieszkanie większe o około 40m ( +dwa pokoje i drugie miejsce w hali).
Cena 1,8 mln zł. W ogłoszeniu 1,89 mln zł i na pierwszej rozmowie pośrednik już zszedł do 1,8mln zł.
Ale prowizja dla pośrednika mnie mocno zniechęciła. Promocyjne 2,5% + VAT (Wie Pan, normalnie bierzemy 3%).
Mam zapłacić 55 tys zł tylko za to, że mi pośrednik pokazał mieszkanie.
Tej branży należy się srogi #!$%@?.

#trojmiasto
#nieruchomosci
  • 160
@awful2: Mi tez się wydawało ze pośrednicy to zło, jednak trafiłam na pośrednika, który okazał się w porządku. Wcześniej próbowałam sprzedać mieszkanie sama, miałam piękne profesjonalne zdjęcia i fajne mieszkanie w idealnym stanie, ale odzew był mały i generalnie w ludziach jest chyba jakieś takie chore przeświadczenie, ze lepiej szukać wystawionych przez pośrednika, bo nie wiem, bezpieczniej? Grunt ze udało się znaleźć kupujących i w sumie spoko, bo odciążył mnie z
@awful2: Moja znajoma jak kupowała to od pośrednika dostała numer do właściciela by się dogadali bo on teraz to na urlopie jest i nie ma czasu. XD, Dogadała sie z właścicieliem, kupione. Mija 2/3 tyg a pośrednik wysyła numer konta i że tu i tu 3% co zostało skwitowane, że na oczy go nie widziała i nic nie podpisywali.
pośrednicy mają sens bo normalny człowiek kupuje mieszkanie tak ze 2 razy w życiu więc jak ogarniają całą papierologię, pomagają w kontakcie z bankiem, notariuszem etc. to ma sens

plus "znajdują dla ciebie mieszkanie"


@Fearaneruial:

papierologie, to ogarnia posrednik finansowy, ktory pracuje za duzomniejsza kase ;)

Jaki kontakt potrzebujesz z notariuszem? Nr telefonu? Do tego notariusz tez podpowie, co trzeba przygotowac do umowy :)

Posrednik nieruchomosci ma sens, tylko jak bierze
@awful2: Mam teraz kilka obiektów pod wynajem mieszkania/lokale użytkowe i jedyne co bierze pośrednik to 2k jeśli dojdzie do podpisania umowy... Ja nie wiem co Ci wasi pośrednicy sobie wyobrażają.
@awful2: myślisz i nie masz racji
Na trojmiejskim rynku jest tak samo jak w każdym większym mieście, na rynku wtórnym i pierwotnym jest ciężko, większość transakcji do 500 tys lub transakcje segmentu premium.
pośrednicy mają sens bo normalny człowiek kupuje mieszkanie tak ze 2 razy w życiu więc jak ogarniają całą papierologię, pomagają w kontakcie z bankiem, notariuszem etc. to ma sens

plus "znajdują dla ciebie mieszkanie"


@Fearaneruial: mi to notariusz ogarnął cała papierologię, to nie wiem po co miałbym płacić za to pośrednikowi skoro za notariusza i tak musiałbym zapłacić. Tak mi znajdowali mieszkanie, że mi proponowali te same oferty które widziałem na
@DanielVideo no to trafiłeś na źle agencje/agentów. Współpracuje z pośrednikiem. Kupiłem z nim wiele i sporo sprzedałem. To on zawsze mnie uświadamiał w wielu kwestiach dotyczących nieruchomości, stanu prawnego itd. Sam współpracowałem z kilkoma pośrednikami, no i wychodzi z moich obserwacji, że koło 10-15 % pośredników do czegokolwiek się nadaje reszta to zwykle pokazywaczki, nieprzydatne do niczego. Niestety rąk toczy branże
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Xemm: a kto chce mieszkać w zapyziałym Trójmieście gdzie nie ma słońca pół roku i ciągle wieje vs widok na Alpy z malowniczej wioski w górach.
@awful2:
Agencje, pośrednicy to rak
12 lat kupiłem w starej kamienicy na Śląsku mieszkanie korzystając z usług pośrednika.
W trakcie generalki wezwałem Tauron aby odłączył mi masę (w mieszkaniu były stare piece kaflowe przerobione na prąd) okazało się że poprzedni właściciele mieli podpięcie prądu na "lewo". Tauron wyliczył sobie straty na rzecz skradzionego prądu na około 20k i wezwanie do zapłaty xddd
Kontakt z agencją: Niestety my nic w tej sprawie