Wpis z mikrobloga

Mirki! Czy ktoś z was ma znajomych Rosjan co przed wojną do Polski przyjechali i teraz nagle dostają odmowę pobytu a wcześniej nie mieli z tym problemu?

Mój kolega Rosjanin przyjechał do Polski przed wojną, robi jakieś disigny, pracuje przed komputerem a także dorabia jako taksówkarz.

Inteligentny, zna 3 języki, ukraiński, rosyjski, angielski i uczy się polskiego. Nienawidzi putina. No i co? Dostał odmowę pobytu, bo nie dostarczył dokumentów udowadniających, że jak oni to napisali, że zaspokoi on potrzeby swojego pracodawcy. Jak składał aplikację o pobyt to nawet nikt mu o tym nie wspomniał.

Nie on jeden. O tej patologii odmawiania pobytu wspomina Rosjanin youtuber. Rosjanin jeden, analityk biznesowy co 5 lat mieszka w Polsce dostał odmowę bo "zagrożenie bezpieczeństwa narodowego". Wcześniej przed wojną nie miał takich problemów. Dlaczego ten kraj z dykty i kartonu robi pod górkę normalnym Rosjanom? U naszych zachodnich sąsiadów nawet przyjmują tych co uciekli przed mobilizacją a tu pod górkę u nas robią normalnym Ruskim.

Urzędy robią co chcą i wymyślają byle pretekst, żeby ich od nas wywalić.

Tutaj link do tego youtubera

https://www.youtube.com/watch?v=NmYCRof8NL8

Trzeba Małysza zrobić!

#pytanie #pytaniedoeksperta #rosja #wojna #ukraina #polska #dobrazmiana #pis #rakcontent #wydarzeniaswiatedek #patologia #patologiazmiasta #ukraina
  • 105
@PanDomestos: masz racje, te odmowy, tak samo deklaracje Czech to jest populistyczny chwyt. Mam kilku znajomych rosjan, normalne osoby, nielubiace Putina, odliczajace dni az zdechnie. #!$%@? z Rosji zaraz po wybuchu wojny, bo nie chcieli wspierac tego panstwa placac podatki. Nie popieraja wojny.

Chodzi na jakieś protesty przeciwko Putinowi? Wspiera finansowo opozycje w FR? Jak ta nienawiść się objawia?


@wrzesien: Ja nienawidze pisu, ale jakos nie chodze na protesty, ani
jeżeli chcesz to przyłącz się


@mial85: Z chęcią. Nie bardzo wiem, co mógłbym robić. Staram się przynajmniej wyrażać swoją opinię i prostować światopogląd rodziny i znajomych. Jak masz jakiś pomysł -- wchodzę w to.
Czy robi to ze mnie osobe mniej nienawidzaca pisu?


@rzuf22: Myślę, iż tak. Moim zdaniem trudno to co opisujesz nazwać nienawiścią, ale chyba to tylko świadczy o tym, że jesteś dużo lepszym człowiekiem ode mnie.

Ba, place podatki w kraju z dykty, wiec poniekad ich wspieram.


@rzuf22: Zatem wspierasz kraj, którym aktualnie rządzą. Jeśli RP by w tej chwili atakowała losowego sąsiada bez powodu i mordowała tam cywili to stawiałoby
Moim zdaniem trudno to co opisujesz nazwać nienawiścią


@wrzesien: czemu? Nie lubie tego co robia, ale nie widze nikogo kogo mogl bym wesprzec finansowo, moge na nich zaglosowac, jako na mniejsze zlo, ale nie bede wspieral innych kretynow, tylko dlatego ze sa troche mniej zli.

Zatem wspierasz kraj, którym aktualnie rządzą.


@wrzesien: Tak

Jeśli RP by w tej chwili atakowała losowego sąsiada bez powodu i mordowała tam cywili to stawiałoby
Człowieku, dopiero co pierogom ruskim nazwę zmienialiscie, a Ty się dziwisz czemu Rosjanom nie zezwalają na pobyt w Polsce?


@Mathas: Kim ty jesteś? Bo na pewno nie Polak czy Ukrainieca już na pewno nie Ruski.