Wpis z mikrobloga

zniszczmy pomniki ich dziadków, którzy nas wyzwalali

@SkorpionX: Mojej babci zabili siostrę, bo zaczęła płakać ( miała mniej niż dwa lata ) Do tego zabrali całe jedzenie jakie znaleźli przeszukując dom. Niemcy zabrali tylko cześć jedzenia i wszystkich żydów ze wsi.
Jak byś znał historię lepiej, to byś wiedział, że był pakt Ribbentrop-Mołotow, w którym Niemcy i Ruskie ustalili, że usuną Polskę z mapy Europy. A ty ich nazywasz wyzwolicielami (
@dlugi-gr ani nie jestem niedouczony ani głupi, mam po prostu szerszy horyzont, bo Niemcy może i krótkofalowo wyrządzili Twojej babci mniej krzywd, jednak ich celem była eksterminacja Polaków, podczas gdy armia czerwona, której NKWD strzelało w plecy po wojnie nie robiła Polakom już nic, a zależność od Moskwy nie miała na celu zniszczenia nas tylko zatrzymania w sowieckiej strefie wpływów. Ale jeśli wolał byś liczyć do 100 i umieć się jedynie podpisać
@SkorpionX: twój horyzont jest wąski a sam jesteś ślepy. Statystyki mówią przeciwko twoim słowom, wszystkie ruskie działania wojenne też, to co się z polakami działo po wojnie również, przerobione powojenne podręczniki historyczne także. Nawet dowody anegdotyczne, gdzie znam wiele historii jak to podczas 2ws ruskie robiły dokładnie to co teraz na Ukrainie.

Won na pikabu onuca zgnita
@SkorpionX: z doświadczenia całej rodziny po obu stronach, to super wyzwolenie, normalnie wymarzona rzeczywistość powojenna bycie przez 40 lat rypanych przez komuszych namiestników Moskwy.

A z perspektywy narodu, za wyrżnięcie elity wywiezionej właśnie pod płaszczykiem "wyzwalania" płacimy dalej każdego dnia. Stalin nas zaorał narodowo na długie lata zacofania.
Proszę stąd wyjść.
@xBURN A co, w twojej wersji wyzwolili nas Amerykanie, jak na filmach czy może sami przegoniliśmy Niemców? XD Jak bardzo prawda może być dla ludzi niewygodna wciąż mnie zaskakuje...