Wpis z mikrobloga

Co sprawia, że nauczyciele kompletnie nienadający się do pracy z dziećmi podejmują pracę w publicznych placówkach?

Wychowawczyni mojego syna (zerówka) jest pieprznięta. Co syn nie przyjdzie ze szkoły to mam od niej litanię uwag w stylu „X rysował kredą po tablicy” albo „PRÓBA rzucenia garścią liści w kolegę” (przy tym aż parsknelam) oraz „x odepchnal chlopca” (bo owy chlopiec zakopywal mu dolek w piaskownicy).

Widać że pani jest negatywnie nastawiona do mlodego, on jest winny wszystkiemu, on robi wszystko źle. Owszem syn ma problemy z koncentracją ma zalecenia z poradni psychologiczno-pedagogicznej, ale w domu jest ok, na swietlicy pani nie ma z nim problemu a mlody widocznie czuje że wychowawczyni go nie lubi więc czemu ma się starać? Bo uwaga do jego zachowania zawsze musi być.

Doszlo do tego ze syn mowi mi, że woli przejść do równoległej klasy „bo tam pani jest miła”. Przypominam, to jest zerówka i w zasadzie początek roku (a kontakt z nauczycielką miał niewielki bo ona srednio co 2 tydzien jest na l4)

#szkola #dzieci #nauczyciele #edukacja
  • 92
@Niedobry: pisalam wyzej o systemie kropek, mlody widzi swoje zachowanie i musi zapracowac na nagrode. Nie oczekujemy ze od razu beda same „pozytywne” oceny ale widzimy poprawe z tygodnia na tydzien. Chce wiedziec jak mlody przeskrobie cos faktycznie. Nie chce czytac ze probowal cos zrobic- zostalo to powstrzymane czyli sie pani posluchal bo koniec koncow nie rzucil tymi liscmi.
@Niedobry: poza tym czy tego chcemy czy nie są różne dzieci, system szkolnictwa nie lubi odstępstw od norm i potem są kwiatki w stylu odwoływania się od wyniku egzaminu bo egzaminator mial swoj klucz lub minusowe punkty za użycia nie tej metody dzielenia na kartkówce nawet jeśli wynik się zgadza.
Są dzieciaki ktore maja problem z usiedzeniem te kilka godzin w lawce, niejeden dorosly ma problem na ciaglym skupieniu się i
@Constantine: a wykop to w ogóle dobre miejsce na cokolwiek? Ale najwidoczniej nikt nigdy nie natrafil na zlego nauczyciela w swoim zyciu, kazdy ich nauczyciel byl niedoscignietym wzorem do nasladowania.
Ja bylam dobra uczennica a mimo to zdarzalo sie ze mialam slabych nauczycieli, ktorzy nie potrafili okielznac klasy.

Jednak jesli nauczycielka po 2 tygodniach od rozpoczeci roku, na zebraniu zerowki mowi, „dzieci sa bardzo niegrzeczne, caly czas musze uzywac gwizdka bo
@filozof900:

odbija mu szajba i trzeba go przytemperować

Kiedy dziecko sprawia problemy, to sie go nie temperuje, tylko się mu pomaga. Jak go przytemperujesz to nauczy się że ma się lepiej z czymś kryć, a nie rozwiążesz problem, który leży u podłoża takiego zachowania. Temperowanie też wpływa na samoocenę dziecka i potem po prostu czuje że i tak jest 'niegrzecznym Jackiem', więc mu wszystko obojętne. Niezależnie jak się stara i tak
Sama udzielam korkow od 10 lat i mialam rozne dzieci, do kazdego podchodzilam troche inaczej i wiedzialam jaka metoda na nich dziala i taka stosowalam.


@Wieczna_Konkubina: i tak właśnie byłoby w idealnym świecie (albo w Finlandii), gdzie istnieje rozpoznanie potencjału, dostosowanie warunków nauki do charakteru ucznia i kompleksowe wspieranie jego rozwoju i edukacji.
Ale Twoje dziecko chodzi do polskiej szkoły publicznej, gdzie w klasie o pojemności 20/25 dzieci (gdzie każdy ma
Pracujemy z synem w domu i jestesmy otwarci na uwagi, przekazalismy nasze metody i sposoby na mlodego (ktore byly zgodne z zaleceniami poradni), odpowiedz wychowawcy - „ja tak nie moge robic/ja nie dam rady”. Jedno z zalecen to „chwalenie za nawet drobne sukcesy”


@Wieczna_Konkubina: Ziemia do Mirabelki - nauczycielka ma poza twoim aniołkiem 25 innych dzieci na lekcji, nie będzie siedziała nad twoim jednym tak jak ty w domu. Zapiszcie dzieciaka
Opinia nie jest wydawana tylko dla agresywnych dzieci a tez dla takich ktore maja problemy z koncentracja. Szkola ma obowiazek zapewnic dziecku takie zajecia jakie sa w orzeczeniu/opinii a jesli nie ma kadry to ma kogos zatrudnic. A nauczyciel ma trzymac sie zalecen Polecam zapoznanie sie z ustawa. Nie jest to zalezne od tego czy placowka jest Integracyjna czy nie.


@Wieczna_Konkubina: No ma obowiązek, i co? ( ͡° ͜ʖ
@Wieczna_Konkubina nauczyciele to w większości nieudacznicy

Miałem podobną sytuację w szkole, bo uwaga, moi rodzice mieli prywatny biznes i klice się to nie podobało, oceny miałem dobre, więc dla równowagi #!$%@? mi dzienniczek uwag.

Moja różowa miała przerąbane za mamę nauczycielkę. Tak o.

I nie powiem, sami jako dzieci, działając jeszcze mocno instynktownie, zaczęliśmy robić pod górkę tym nauczycielom. Bo w sumie to była wojna xD

Pamiętam sytuację jak zderzyliśmy się z