Wpis z mikrobloga

WTF co jest nie tak z programista #java. Zadałem normalne pytanie na #stackoverflow odnośnie tego, że szukam podobnego rozwiązanie jakie mam w #csharp i wysłałem link do posta, że znalazłem jakieś rozwiązania, które mnie nie zadawalaja i to wszystko z roku 2009. To pytam o jakieś nowsze i bardziej bliższe moim potrzebą. To mnie wyminusowali w 3min. Ktoś odpisał w komentarzu tylko że nic się nie zmieniło i nie ma takiego rozwiązania.
Boli ich dupa, że piszą w przestarzałej technologii nie posiadającej rozwiązań dla nowych potrzeb?

#programowanie
  • 26
@MostlyRenegade: pytania muszą być napisane w taki sposób, żeby odpowiedzi jak i same zagadnienia były "reużywalne" a nie dostosowane konkretnie do problemu danej osoby. Dzięki temu stackoverflow wygląda jak wygląda. OP chciał odpowiedź skrojoną pod siebie. Jak według ciebie problem jest inny to inne pytanie i problemu nie ma. Jak problem jest ten sam to zostaje ci wystawienie bounty i nadzieja, że ktoś zobaczy twoje pytanie po tak długim czasie

Przykładowo
@mdlejtecole: znalazlem Twoje pytanie w 15 minut. Zbyt ogólnie je zadałeś, ten oryginał jest też ogólny już i nadawał się do zamknięcia - pytanie o najlepszy wybór technologii/biblioteki są często zamykane.

Budujesz w mavenie, więc to już tak mniej więcej 2008, przejdz na gardle to będziesz gdzieś na roku 2016. Uzywaj Bill of materials to będziesz na 2018 gdzieś. Od tego czasu nie miałem kontaktu z Java state of the art
@Hakamairi: dzięki za komentarz. Ciężko mi bylo bardziej sprecyzować pytanie, bo nie programowalem za dużo w Java. Oberwało mi się kilka tasków jak brakło zadań w C#. Mimo wszystko moim zdaniem nie było to pytanie, które zasługiwało na 3 minusy w 3 minuty i zamknięcie, tak mi się wydaje. Opisałem swój problem i to co aktualnie mam i co próbuje osiągnąć. Wyslalem info odnośnie mojego research'u.
Właśnie nie dokońca nawet chodzi
@mdlejtecole:

Kiedyś napisałem z ciekawości pytanie czy w teorii da się napisać regexa który rozwiązuje jakiś specyficzny problem (domyślałem się, że nie ale może ktoś by miał jakiś pomysł), to mnie zaminusowali i zaczęli po mnie jechać że po co mi to i ze lepiej algorytmicznie rozwiązać.

Za to innym razem zadałem pytanie z assemblera to za 20 minut mi ktoś odpowiedział tak szczegółowo, że spokojnie by się zmieściło na kartce
@mdlejtecole: na stacku jest taki system moderacji, że się głosuje. Zaczęli zgłaszać jako duplikat/zbyt ogólne pytanie i stąd minusy - jedno zgłoszenie jeden minus. I z tego co widziałem to próbowali odpowiadać/nakierować Cię w komentarzach.

A jak to deployujesz?
W Javie normalnie masz repozytorium artefaktów jakieś np. artifactory, gdzie artefakty się publikuje z buildow.
Można to olać i publikować obrazy dockera do prywatnego docker repo, wtedy docker tag takiego obrazu może
@Hakamairi: akurat wersjonowanie jest potrzebne do lokalnego użytku. Przekazujemy zbudowany projekt przez Maven, wraz ze scryptem powershall, który pozwala na uruchomienie go. Lokalnie testuje go taki team z Indii, który nie ma dostępu do AWS i tworzy dla nas pliki wejściowe. Cały proces wdrażania już jest, teraz tylko muszę dodać wersjonowanie. Raczej nie wchodzi w grę zmiana publikacji tych aplikacji. Więc jeśli nie znajdę nic, a mój tech lider też nie