Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Zrobiłem głupi błąd - licząc powierzchnię ścian do zamówienia bloczkow nie odjąłem okien. Moja wina.

Niestety skojarzyłem to dopiero jak dostawa dotarła do składu budowlanego (zamawiali u producenta).

Powiedziałem więc po prostu że chce zrezygnować / zwrócić 5 palet ale usłyszałem że to było zamówienie specjalnie podemnie (sprowadzone z fabryki) a dodatkowo jest to wersja Plus (większą gęstość) której w regularnej sprzedaży nie mają.

Podsumowując - nie przysługuje mi prawo zwrotu. Lekko mnie to zdziwiło. Spytałem co w przypadku gdybym nie wykorzystał np palety i chciał zwrócić za miesiąc ale obstawiał przy swoim - nie przyjmą.

Trochę mi to nie pasuje. Zamówienie było składane przez internet więc, jeśli dobrze się orientuję, mam na zwrot dla tygodnie. Patrzyłem na wyłączenia i jedynie zamówienie pustaków na wymiar lub w niespotykanej specyfikacji mogłoby zmienić to sytuację.

Czy mam racje czy jednak sklep? Zamawiałem u nich już sporo rzeczy, trochę oddawałem i nie było problemu. Moze handlowiec kombinuje na wszelkie sposoby aby się prowizji nie pozbyć?

#budujzwykopem #remontujzwykopem #budowadomu #budowa #pytanie #prawo #zakupy

---
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #635713343b80a09eaab15f6c
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: karmelkowa
Wesprzyj projekt
  • 11
Powiedziałem więc po prostu że chce zrezygnować / zwrócić 5 palet ale usłyszałem że to było zamówienie specjalnie podemnie (sprowadzone z fabryki) a dodatkowo jest to wersja Plus (większą gęstość) której w regularnej sprzedaży nie mają.

Podsumowując - nie przysługuje mi prawo zwrotu.


@AnonimoweMirkoWyznania: przysluguje. nie przyslugiwaloby tak jak piszesz, gdyby byl to faktycznie towar wykonany na indywidualne zamowienie i spersonalizowany (np. lustro dociete do niestandardowego rozmiaru). ale jak wyzej -
ObitaBabcia: @svr_: No dobra, ale co tu przekazujesz? Analogicznie:

Sklep sprzedaje Cheetosy serowe, ja zamówiłem Ketchupowe (których na codzień nie sprzedają ale są dostepne w powszechnej sprzedaży). I je chce zwrócić, a nie customowe chipsy w dziwnym smaku.

@czteroch: mam w budynku

@jarzyn123: Nie, ale i tak zostawiłem sobie zapas 1,5 palety.
Musieliby się nieźle postarać żeby przekroczyć liczbę o 9

@ksiak: dzięki
---

Zaakceptował: LeVentLeCri