Wpis z mikrobloga

  • 2
@monarchista chodzi o to, że wbrew własnej woli jesteś zapisany w kościele xd oczywiście nic to nie zmienia, prócz statystyk, gdzie nasze państwo to około 85% katolicy, bo ludzie właśnie nie dokonują apostazji, a są ateistami. Daje to kościołowi władze i argument do trzymania swojej pozycji. Prawda jest taka, że pewnie połowa z tych osób może policzyć na jednej ręce kiedy byli w kościele w ciągu całego życia.
  • Odpowiedz
@Nemayu: No właśnie nie wiem czy aż tak banalne. Gdy masz kogoś kto nie wie kim jest Jezus, Judasz, apostołowie i generalnie o co tam chodzi, trudno wytłumaczyć o co chodzi w "Ostatniej Wieczerzy". Ot, obraz jak obraz, bez większego kontekstu. Moim zdaniem można tak dalej - kim jest anioł, kim jest diabeł, szatan, skąd się wziął miłosierny Samarytanin etc.. Mnóstwo w całej zachodniej, a i ogólnie europejskiej kulturze, odniesień
  • Odpowiedz
@mDeo: Jak omawia się obraz to się go omawia i wszystko jest jasne. Wcale nie trzeba znać całej historii i wszystkich detali, żeby zrozumieć co obraz przedstawia. Większość katolików nie wie i nie umie wytłumaczyć.
Diabeł, anioł, szatan i inne takie to się człowiek dowiaduje z bajek i filmów i jest to banalny koncept. Znajomość Miłosiernego Samarytanina zmienia coś w życiu? Nie wiem, bo nie znam.

///edit:
Przeczytałem i opisuje
  • Odpowiedz
@mimiron: Ale to jest tylko twój pogląd. Być może dla ciebie to jest niepotrzebne a dla kogoś innego tak. Każde społeczeństwo które istniało miało jakiś system religijny być może nie pozjadałeś wszystkich rozumów i wszystkiego nie wiesz chociaż ktoś z takim ego wątpię, że to bierze pod uwagę. ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 5
@RiverStar: Jedna z fajniejszych rzeczy jakie by mogla zrobic nowa wladza byla by aktualizacja przepisow o RODO tak, aby obejmowaly zwiazki wyznaniowe.Wtedy nie potrzeba by bylo zadnej apostazji tylko oswiadczenie o usunieciu swoich danych z koscielnych DB.

@PDCCH: To by zadziałało lepiej niż myślisz.
To oni by musieli wtedy uzyskać zgodę od wszystkich których dane chcą przetwarzać. Czyli bez takiej zgody sami musieliby usuwać te dane osób.
  • Odpowiedz
Warto poznać bo przykazania same w sobie są dobrym wyznacznikiem moralności człowieka, bez znaczenia w co się wierzy.


@Erwos: ( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)
Nooo, szczególnie takie przykazania jak "Pamiętaj, byś dzień święty święcił" czy "Nie będziesz brał imienia Pana Boga swego nadaremno" są zajebistym wyznacznikiem moralności, co nie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Poza tym moralność jest bardzo względna, subiektywna i kontekstowa. Morderstwo jest niby złe, ale nie wtedy kiedy popełniamy je
  • Odpowiedz
@rio574: bez inby jednak ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Religię mają planowo we wtorki o 15.30 (moja młoda odbierana jest około 15.00) lecz wczoraj wyjątkowo religia zaczęła się o 15.00 bo skończyły się zajęcia "planowe" a moją Maryśkę odbierała moja teściowa, gdzieś około 15.20. Zajęcia trwają około 30 minut i sala się opróżnia, stąd też moja mała załapała się na nie, tylko dlatego, że grupa, która nie
  • Odpowiedz
Warto poznać bo przykazania same w sobie są dobrym wyznacznikiem moralności człowieka, bez znaczenia w co się wierzy.


@Erwos: a co jest niemoralnego w malowaniu obrazow? albo w pracowaniu w sobote?
  • Odpowiedz