Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 16
@monarchista: dobrze, jeżeli ktoś nie wierzy i tyle. Ale są ludzie przeciwni kościołowi, jak na przykład ja, i nie życzę sobie widniec w księgach czarodziejów. Niestety jeszcze trochę czasu minie zanim będę mogła zniknąć stamtąd w 100%
  • Odpowiedz
@skarekrow: Zgadnij dlaczego chłop co zrobił tą apke "AppOstazja" musiał w środek wsadzić literke z dużej, also bardziej quality aplikacje robiłem w gimnazjum, nawet PDFa nie potrafi generować albo przynajmniej odpalać drukowania prosto z aplikacji
  • Odpowiedz
@rio574: moja młoda poszła do przedszkola. W deklaracji dot. religii zaznaczyliśmy, że nie zgadzamy się, aby brała zajęcia w tym nauczaniu.

Woczraj młoda przynosi mi kolorwankę z "kościołem". Dzisiaj nie mam niestety czasu, ale jutro mają gwarantowaną inbę w sekretariacie.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@slapdash: Po to aby:

Wychować świadomych wyznawców, posiadających alternatywę choćby wraz z gotową polemiką dlaczego to religia chrześcijańska ma rację

Realizować cele ogólnokształcące mające skutkować posiadaniem przez uczniów szerokiej wiedzy o otaczającym je świecie
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
Jesli ktos tyle zrozumial z tych nauk to na miejscu kosciola sam chcialbym ich wykreslic.


@wioslarz-umyslow: spokojnie, uproscilem to do prostych niewinnych rzeczy, jakbym rozwinął było by tylko gorzej więc się tam nie pogrążaj

@Ayessare: Pograżaj? Widze ze dyskusja nawet na temat sernika z rodzynkami to dla ciebie moze byc wojna ideologiczna jak z tego zdania wysnules jakies pograzanie sie mimo ze to z siebie zrobiles troche pokraczny
  • Odpowiedz
  • 1
@PDCCH Te przepisy przyjęła cała Unia Europejska i dotyczą wszystkich związków wyznaniowych. Nowa władza nie ma możliwości dokonywania żadnych zmian w tej tematyce.
  • Odpowiedz
@RiverStar: Mi ksiądz tłumaczył, że jak jesteś ochrzczony to juz po ptakach. Jesteś na zawsze przypisany do tej wiary. Masz taki "krzyżyk na czole" i po śmierci poznają gdzie przynależysz. Także apostazja nic nie daje.
  • Odpowiedz
@Ayessare: no to o tym mowie, skoro ktos zostal ochrzczony to widocznie pochodzi z wierzacej rodziny ktora chce by ich dziecko rowniez bylo wierzace. Jak dorastasz to sam decydujesz o sobie i nie musisz nalezec do kosciola i nikt nie bedzie ci kazal do niego chodzic. Gdzie tu problem?
  • Odpowiedz
@Wlasciciel_prawakow: mysle ze inteligentni ludzie zdaja sobie sprawe z tego ze statystyki dzialaja w ten sposob. Widocznje jest w Polsce rzeczywiscie sporo katolikow, bo nikt nikomu dziecka na sile nie chrzci tylko wynika to z wiary. Najlepszym rozwiazaniem jest nie chrzcic dziecka jesli nie jest sie osoba wierzaca i statystyki sie zmienia
  • Odpowiedz
o wiele lepszy byłby dodatkowy dobrowolny podatek na związki wyznaniowe.


@medevacs: Co wy ludzie macie z tymi podatkami? Zwykle plusowane są wpisy o likwidowaniu podatków. Jak wchodzi temat kościoła to nagle wszyscy by chcieli dodatkowy podatek, bo Niemcy mają. Po co jakikolwiek podatek wyznaniowy? Po co państwu wiedza o tym jaką wiarę ktoś wyznaje? Co jak ktoś chciałby wyznawać dwie religie jednocześnie? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@RiverStar: ja niewierzący i od jakiegoś czasu gardzący kościołem. Żona niepraktykująca. Syn też niepraktykujący, nie wiem czy wierzący, nie pytałem ostatnio.
Wczoraj go pytam, pokaż zdjęcie dziewczyny staremu. Pokazał.
Mówię, no nawet fajna, ale czy aby na pewno to dobra katoliczka?
Dawno nie widziałem takiego mindfucka u niego
  • Odpowiedz
@Art10: no wiesz inteligentni ludzie też zdają sobie sprawę, że świat jest #!$%@?, ale czy to znaczy, że ci mniej rozumni mają być przekonani, że jest wszystko super?xd
no nikt nikomu nie chrzci na siłę (fizycznie) dziecka, ale chrzty nie zawsze wynikają z wiary. A z tym sposobem, żeby nie chrzcić dziecka to w teorii masz rację, a w praktyce jest ostracyzm otoczenia i wielu ludzi dla spokoju i wygody
  • Odpowiedz