Wpis z mikrobloga

Miałem przed chwilą rozmowę z HR. Mija rok odkąd pracuję dla firmy (kontraktornia, klienci głównie z USA). Rozliczam się w PLN. Powiedziałem, że nie chcę podwyżki jako-takiej, tylko wyrównanie - tak, abym otrzymywał tę samą kwotę w przeliczeniu na USD, co rok temu. Przecież ich to nie zaboli, skoro przez słabnącą złotówkę zarabiają krocie na różnicy kursowej. Usłyszałem, że sprawa zostanie przekazana dalej i porozmawiają z klientem w USA na ten temat. Czyli zamiast po prostu dać mi różnicę, którą i tak dostają co miesiąc (dodatkowo! poza prowizją za fakt, że zapierdzielam w ich imieniu), będą prosić o jeszcze więcej kasy za pośrednictwo xD To w końcu miała być podwyżka dla mnie czy dla Janusza?

#programowanie #programista15k #januszebiznesu
  • 14
@zibizz1: te psychologiczne manipulacje procentami to straszne #!$%@?ństwo. na zasadzie "15% to i tak dużo" itp itd....
dlatego ja NIGDY nie bawie sie w żadne procenty, ustalam jedynie jaka stawka jest rynkowa i za taką staram się pracować
@zibizz1: ale to moja pierwsza podwyżka xD Miałem ewaluację w kwietniu i nie pisnąłem nawet słowem - mimo, że dolar był już 10% wyżej, niż w momencie mojego zatrudnienia. Jak wybuchła wojna to sugerowali wszystkim, że jesteśmy dobrze wynagradzani, że powinniśmy się podzielić z biednymi ukraińcami. Co chwila tylko jakaś zbiórka, zrzutka, #!$%@?. A sam prezes od lutego zgarnął już pewnie koło bańki "gratis" dzięki słabej złotówce ¯\_(ツ)_/¯
@WyjmijKija: spodziewałem się tego, że będą negocjować, a w ostateczności rzucą mi może 50-70% tego, co chcę. Nie pomyślałem, że będą chcieli ściągnąć tę kasę od klienta. Ciekawe, jak zareagowałby mój kontakt w USA gdyby dowiedział się, ile zarabiam i skonfrontował to z tym, ile płacą za mnie januszowi ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@villager: @labrie:
Ja tam wiem jak oni makaron na uszy nawiajają, to jak gra w pokera, tylko różnie moze wyglądac sytuacja. Trzeba wiedzieć:
1. Czy chesz bardzo dalej pracowac w tej samej firmie
2. Czy mogą płacić więcej i ile więcej
3. Ile możesz dostac na rynku gdzie indziej

I od tych 3 puntków zalezy jaka strategie wybrać. Nawet jesli moga płacić duzo i o tym wiesz to możesz być
@labrie: dlaczego prezes kontraktorni ma być stratny? każdy dba o swoj interes, a biznes to biznes, nikt Ci nie da ot tak więcej kasy jak nie musi. Tak samo jakby ktoś z rodziny Ci powiedział żebyś dawał mu np 15% Twojej pensji, bo przecież rok temu zarabiałeś mniej wiec nie robi Ci to różnicy xD