Wpis z mikrobloga

Poznań jest świetnie skomunikowany (o ile nie rozkopią jakiegoś ronda jak to mają w zwyczaju) i z jednego końca miasta na drugi dostaniesz się w 45 minut.


@m3n3lli: to jest dobre skomunikowanie? Na śląsku to przejeedziesz w tym czasie autem z jednego konca na drugi koniec aglomeracji czyli ok. 50km :D
@anhedoniamentalna: No chyba też to, które z tych miast będzie ci bardziej leżało zależy też od tego skąd ty jesteś, no nie? Chyba dość naturalne jest, że ktoś mieszkający w danym regionie niejako z zasady zawsze będzie najbardziej u siebie czuł się w głównym mieście tego regionu. Nie wiem, kurła może stary jestem, ale nie wyobrażam sobie takiego stawiania sprawy, że "mam do wyboru" i tu pyk, punkty niemal losowo rozrzucone
@szynszyla2018: napisalem PRAWIE. I jezdza co 20min czyli 3 razy na godzine (sprawdzilem)w godzinach wysokiego zapotrzebowania.
To chyba dobry wynik mimo wszystko?

A sie smiejesz jakby te pociagi byly gowno warte, jak prawda jest taka ze to drugi najlepszy sposob poruszania sie po aglomeracji. Lepszy niz jakikolwiek tramwaj czy bus w poznaniu czy innym krakowie.

Z domu wychodze na busa 1 min piechota. Busem 7 min na dworzec i z dworca
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@paul772: Metro jeździ co 2-3 minuty w godzinach szczytu, więc jakieś 10 razy częściej od Twojego śląskiego TGV. Więc to porównanie do metra jest kompletnie z czapy. W ogóle Śląsk to zgniły monument komunizmu a Stalinogród (Katowice) to istna kolebka tego wszechobecnego syfu i smrodu. Zresztą Polska się zaczyna od Zagłębia Dąbrowskiego( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Eddie_Meduza: widze że masz problem ze zrozumieniem ze napisalem ze to prawie jak metro, a nie ze to jest metro. Co nie zmienia faktu ze jest porownywalnie wygodne.

ogóle Śląsk to zgniły monument komunizmu a Stalinogród (Katowice) to istna kolebka tego wszechobecnego syfu i smrodu. Zresztą Polska się zaczyna od Zagłębia Dąbrowskiego( ͡° ͜ʖ ͡°)


@Eddie_Meduza: tak, a warszawa pod drugiej wojnie swiatowej to byla ruina,
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Eddie_Meduza: tak, a warszawa pod drugiej wojnie swiatowej to byla ruina, wiec na #!$%@? to bylo odbudowywac, mozna bylo sie wyprowadzic do innych miast a stolice do krakowa przenieść.
@paul772:

Miej pretensje do Stalina, że Warszawa jest stolicą a nie w Bytom. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Miej pretensje do Stalina, że Warszawa jest stolicą a nie w Bytom. ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@Eddie_Meduza: nigdzie nie wyrazilem żalu ze stolica nie jest w bytomiu, ale czego sie spodziewać po troglodycie co czytać nie potrafi
( ͡° ͜ʖ ͡°)
@paul772 ja tam pamiętam że jak laczylam busa z pociągiem to tak: - bus się spóźniał , a mieszkam 15 minut busem od dworca. ( ͡ ͜ʖ ͡)
- pociąg spierd@lal
- następny pociąg był za 30 minut
- dojście z dworca na studbaza zajmowało mi 20 minut
- cena za pociąg teraz to jest 9 zł normalny
- wiecznie tłum na dworcu, stanie w tej kolejce