Wpis z mikrobloga

@LajfIsBjutiful: ja tylko przypomnę, że 40 lat temu mieliśmy w Polsce schyłek komuny. W sklepach kupowało się masę towarów na kartki. W latach 90 w Polsce pracowała bieda więc nie ma co się dziwić, że ktoś wyjechał za granicę. Tam w ciągu 20 lat ułożył sobie życie to po co miał wracać gdy w kraju zaczęło robić się lepiej? Co nie zmienia faktu, że na tzw zachodzie wcale nie jest
  • Odpowiedz
@LajfIsBjutiful: No dokładnie że tak.
Taniej ma wakacje
Tańsze ma leczenie
Jak przyjedzie do polski z zagraniczną wypłatą

Inne kraje powinny się wstydzić tego, że jak polak pojedzie z polską wypłatą np. do niemiec to go nie stać na paczkę fajek na stacji.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 9
@Popularny_mis: zjedz czasem z drogi ekspresowej i zacznij jechać tą wąską "główną", która idzie przez wioski,to zobaczysz jakie są te polskie dobre drogi.
W sumie u mnie jest też ekspresówka, na której są ograniczenia prędkości w kilka lat po otwarciu, bo takie dizury wyszły xd
  • Odpowiedz
@LajfIsBjutiful: Tak dobrze to wygląda z perspektywy jeśli przyjedzie się z "zachodnimi pieniędzmi" Sam wyjechałem ponad 5 lat temu. Ostatnio spędziłem 5 miesięcy w Polsce i utwierdziło mnie to w przekonaniu, że nie ma dla mnie drogi powrotnej. Nie ma to najmniejszego sensu zarabiać 4-7k PLN z takimi cenami. Na zachodzie zarabiam około 30 000zł (po przeliczeniu) a w sklepach mam niższe ceny.
  • Odpowiedz
@Shatter w mojej rodzinnej gminie to już nawet drogi do lasu wyłożone nowym asfaltem, jedyny problem przez lata był z drogą wojewódzką bo się nie mogli dogadać, został kawałek z 5 czy 8 km do zrobienia z kilkuset kilometrów w koło.
  • Odpowiedz
@Shatter słabe drogi w Polsce to widziałem chyba tylko na Mazurach i na Podlasiu, w ostatnich latach, do tego problematyczne miasta jak radom czy Kielce bo za bardzo rozkopane i za wolno to idzie.

Wiem że ty jesteś z tych co nigdy nie przyznają racji komuś innemu, ale drogi w Polsce to jest mocny element i największą zmiana jaką widać w ciągu 20 ostatnich lat.
  • Odpowiedz
W PL dobra pogoda dla mnie to jest może 1-2 mc. Ale rozumiem, że są osoby, które lepiej się czują np. kiedy leje deszcz albo leży śnieg.


@Arrival: Takich osób jest zdecydowana większość, dlatego Polacy wyjeżdzający do USA osiedlali się w Chicago i Nowym Jorku, a nie na Florydzie.
  • Odpowiedz
prywatna sluzbe zdrowia


@Juice110: prywatna służba zdrowia to jest dobra jak się przeziębisz, albo chcesz coś skonsultować coś ze specjalistą... jak trzeba zrobić zabieg, operację lub kosztowniejszą kurację to już żaden abonament tego nie obejmuje. Musisz płacić dodatkowo - czy z zagranicznej emerytury pokryjesz tego typu wydatki? Mam wątpliwości
  • Odpowiedz