Wpis z mikrobloga

#lupiez #zdrowie #glowa #skora #higiena
Jaki może być problem nawracającego łupieżu? Jak sobie z nim poradzić?

Już wcześniej miałem z tym problem a potem stosowałem nizoral, ale nigdy nie usuwał go 100% tylko bardziej 99%, potem po kilku-kilkunastu miesiącach wracał, ostatnio znów mi wrócił ostatni raz pozbyłem się go w styczniu.

Czy problem może być hormonalny? Jestem mężczyzną ale po problemach z trądzikiem który miałem od 18-23 roku życia mogę się spodziewać że takie problemy mam, ewentualnie może za dużo testosteronu?
Mam nerwowy tik częstego przeczesywania włosów, czasem drapania się po głowie i może przez to mi się zbyt często się przetłuszczają i to prowadzi do trądziku?
Głowę myję codziennie, ale czy myłem specjalnymi szamponami bez różnych rzeczy w sobie czy zwykłymi łupież i tak wracał.
Jak myłem co 2 dzień to miałem wrażenie że czasem mi się zbyt szybko przetłuszczały.

A może to wina zbyt długich włosów? Zazwyczaj strzygę się na bokach krótko a górze trochę dłużej ale i tak długość włosa jak mogę sobie nimi sięgnąć do oka po naciągnięciu oznacza dla mnie potrzebę wizyty u fryzjera, czyli 1,5-3 miechy.

Miałem wrażenie że to może być powiązane z wilgotnością powietrza, grzejnikami w domu lub podłogówką. Kupiłem higrometr i mam 45-60%, okazjonalnie 70%, temperatura w sezonie grzewczym to 19,5-23 stopni zależy od dnia zazwyczaj 21.

Może to zależy od diety?

Ktoś miał problem z powracającym łupieżem i może poradzić coś dobrego?
  • 8
@Uuroboros niebieski walczył z łupieżem, krótkie gęste włosy. Nizoral nie pomagał, potem był pirolam, który pomagał zanim nie stał się top na rynku i cena wskoczyła ddduuuuuuzo większa i skład się zmienił. Pomagał szampon od Vichy, dercos, ale cena trochę zawrotna.
Teraz jest babuszka agafia szampon lopianowy za chyba dyszke i nie ma najmniejszego problemu od 5 czy 6 lat.

Może być dieta, mogą być hormony, ja mam problem z łupieżem na