Wpis z mikrobloga

Mijają równo dwa lata od ogólnopolskiego strajku kobiet.
Ci, którzy wtedy pisali ,,popierałem ale zaczęli przeklinać", dzisiaj kpią, że protesty rzekomo nic nie dały, ,,gupie baby hehe".

A jaka jest prawda?

1. PiS w październiku 2020 zaliczył potężne tąpnięcie sondażowe. Ze stabilnych 40% spadli w ciągu tygodnia do 31%. PiS już nigdy potem nie odzyskał tego utraconego poparcia. Do dzisiaj bujają się w okolicach 30%. A w wyborach taki wynik nie daje władzy.

2. Kościół katolicki notuje największy odpływ wiernych w dającej się zbadać historii. Hierarchowie kościelni już wprost mówią, że jest katastrofa.

3. Poparcie dla PiS w kategorii wiekowej 18-25 oscyluje wokół 5-8%.

#bekazpisu #protest #bekazprawakow #bekazkatoli #polityka
Pobierz PiccoloGrande - Mijają równo dwa lata od ogólnopolskiego strajku kobiet.
Ci, którzy ...
źródło: comment_1666426031W4AfJ8Ray1HXEyMuFpHsZX.jpg
  • 61
@PiccoloGrande: ad.1 mają między 30, a 35 %. Wciąż są na 1 miejscu. Mogą myśleć o koalicji z Konfą jeśli ta wślizgnie się do Sejmu. Emeryci, wyborcy socjalni i gorliwi katolicy wciąż głosują na PiS i tylko jeśli kryzys mocno uderzy ich po kieszeni i to jeszcze mocniej niż teraz przestaną popierać PiS. Ad.2 w dużych miastach owszem jest bardzo mocna laicyzacja, ale tradycyjnie katolickie regiony - Podkarpacie, Małopolska, Lubelszczyzna, Świętokrzyskie
@PiccoloGrande: Ładne trywializowanie, ten protest od początku był wulgarny (może jak ma się 15lat to komuś to imponuje, ale nie jest to alternatywa dla jakiejkolwiek partii), inne partie się chętnie podłączyły pod to (jak KO i lewica). Organizatorka związana ze środowiskiem byłego SB przygarnęła chyba z 1,5mln zł i tyle było z tych protestów.
Gdyby nie zdalne lekcje to pewnie by się nie wydarzyło ( ͡° ͜ʖ ͡°
PiS do tej pory w każdych wyborach był mocno niedoszacowany,


@galicjanin: Jest dokładnie odwrotnie. PiS w sondażach (tych ze zdecydowanymi wyborcami) dostaje gratisowe punkty za sekcję ,,nie wiem", którzy są rozdzielani proporcjonalnie. A dzisiejsi ,,nie wiem" to głównie ,,nie wiem czy na PO czy na Hołownie".

https://wiadomosci.onet.pl/kraj/wyniki-wyborow-ktory-sondaz-najlepiej-je-przewidzial/k8s500v
Pobierz PiccoloGrande - > PiS do tej pory w każdych wyborach był mocno niedoszacowany,

@ga...
źródło: comment_1666428361LC7Ho1CjcKI8NlIiJUaWG7.jpg
@mrKuaku: praktykujący katolicy głosują w większości na PiS, księża nienawidzą Hołowni, uważają go za wilka w owczej skórze, zwłaszcza po jego wypowiedziach względem aborcji i związków partnerskich.
@PiccoloGrande: PiSowcy i konfederaci robili wszystko, żeby zniszczyć ten strajk i wystraszyć jego uczestników. Szukali czegoś mocnego, jakichś solidnych brudów, żeby pogrążyć SK, siedzieli całymi dniami na społecznościówkach i wycinali fragmenty jakichś zdarzeń, no ale nie szło. Piany z pysków leciały, musieli wymyślić atak na Jasną Górę, żeby podgrzać atmosferę, a nawet to im się nie udało xD