Wpis z mikrobloga

Mijają równo dwa lata od ogólnopolskiego strajku kobiet.
Ci, którzy wtedy pisali ,,popierałem ale zaczęli przeklinać", dzisiaj kpią, że protesty rzekomo nic nie dały, ,,gupie baby hehe".

A jaka jest prawda?

1. PiS w październiku 2020 zaliczył potężne tąpnięcie sondażowe. Ze stabilnych 40% spadli w ciągu tygodnia do 31%. PiS już nigdy potem nie odzyskał tego utraconego poparcia. Do dzisiaj bujają się w okolicach 30%. A w wyborach taki wynik nie daje władzy.

2. Kościół katolicki notuje największy odpływ wiernych w dającej się zbadać historii. Hierarchowie kościelni już wprost mówią, że jest katastrofa.

3. Poparcie dla PiS w kategorii wiekowej 18-25 oscyluje wokół 5-8%.

#bekazpisu #protest #bekazprawakow #bekazkatoli #polityka
Pobierz
źródło: comment_1666426031W4AfJ8Ray1HXEyMuFpHsZX.jpg
  • 61
  • 17
@galicjanin ad ad1 koalicja PiS z Konfederacją będzie dla nich samobójstwem. Dla jednych i drugich. Kuce może ogarną że w tej "wolnorynkowej" partii wcale nie chodzi o gospodarkę, a PiS oprze swój rząd na partii z prorosyjskimi sympatiami.

Ad ad2. Zawsze będą takie regiony. Jednak nie można zanegować tendencji opuszczania KK. 60-70% to u mnie w czasach młodości było na zwykłej mszy, a na świątecznych byli wręcz wszyscy. Zadeklarowany ateizm wtedy to
młodzi na ogół są przeciwko władzy zwłaszcza gdy ta rządzi już bardzo długo, w 2014-2015 obciachem wśród młodych było popieranie PO, która przed wyborami miała podobne poparcie, wtedy mówiło się o sojuszu dziadków i wnuków (PiS) przeciwko rodzicom (PO).


@galicjanin: bo taki był cel kampanii 2015 roku. PIS zainwestował w internety, i wykupił usługi najlepszej firmy marketingowej na tamten czas. Każdemu wyświetlały się reklamy z dopasowaniem kandydatów do określonych okręgów wyborczych.
ad.1 mają między 30, a 35 %. Wciąż są na 1 miejscu. Mogą myśleć o koalicji z Konfą jeśli ta wślizgnie się do Sejmu. Emeryci, wyborcy socjalni i gorliwi katolicy wciąż głosują na PiS i tylko jeśli kryzys mocno uderzy ich po kieszeni i to jeszcze mocniej niż teraz przestaną popierać PiS. Ad.2 w dużych miastach owszem jest bardzo mocna laicyzacja, ale tradycyjnie katolickie regiony - Podkarpacie, Małopolska, Lubelszczyzna, Świętokrzyskie tam wciąż
@mrKuaku: praktykujący katolicy głosują w większości na PiS, księża nienawidzą Hołowni, uważają go za wilka w owczej skórze, zwłaszcza po jego wypowiedziach względem aborcji i związków partnerskich.


Fanatycy i stare babę owszem oni zaglosuja na PiS.
Świadomi katolicy myślę że woleli by to co proponuję Holownia.

Co do biskupów może tak być że go nie mawidza, bo jak y nie było chce ich pozbawić pieniędzy, władzy i wpływów
Ci, którzy wtedy pisali ,,popierałem ale zaczęli przeklinać", dzisiaj kpią, że protesty rzekomo nic nie dały, ,,gupie baby hehe".


@PiccoloGrande: najbardziej debilną wrzutką było: "A CO Z ABORCJĄ PRAWNĄ?" xd

1. Aborcja prawna jest całkiem legitnym pomysłem, ale tylko pod warunkiem, że istnieje możliwość zwykłej aborcji. Gdy jest aborcja prawna a nie ma możliwości "zwykłej" aborcji, wówczas mężczyzna po wpadce wypisuje się z bycia ojcem i elo, matko wychowuj 20, kilka
@Hrjk: Ad.1 Przecież PiS współpracuje już z onucami z całej Europy - Orban, Le Pen, Salvini, najlepsi przyjaciele PiS, a do tego najbardziej znani politycy prorosyjscy. Tam o o gospodarkę już dawno nie chodzi. Chodzi o to by lewaków dupa bolała, a będzie boleć jak zwiążą się z partią, która też jest homofobiczna, nacjonalistyczna i kościółkowa. Ad 2 to jest średnia czyli w Tarnowie, Rzeszowie, Przemyślu, Krośnie, Nowym Sączu może być
@galicjanin 1. Tylko widzisz, wyborcy znają Orbana, Le Pen czy Salviniego tylko z przekazów TVP. Natomiast wypowiedzi konfederatów są w Polsce szeroko znane.

2. Zawsze będą takie miejsca. Taki błąd statystyczny. Ja natomiast się cieszę że coraz więcej ludzi odchodzi od KK w kontekście kraju.

3. Zostaje mały procent najgorliwszych, który i tak się będzie wykruszać z czasem. Znów w granicach błędu statystycznego.
@mrKuaku: są dwa powody. Pierwszy - ideologiczny, PiS utożsamia się z katolicyzm ludowo-jarmarcznym jaki dominuje w Polsce, obraz katolicyzmu według Rydzyka i wioskowych i małomiasteczkowych plebanów, Hołownia to katolicyzm jaki jest obecnie naprawdę, katolicyzm papieża Franciszka. Do wioskowego księdza i jego wiernych prędzej trafią i zyskają akceptację słowa Jędraszewskiego o "tęczowej zarazie" albo słowa prezydenta, że "LGBT to nie ludzie, a " czy Czarnka, że "homoseksualiści to nie są normalni ludzie"
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@PiccoloGrande: Z jednej strony nie mogę się doczekać wyborów i tego że PiS je przegra oraz tego jakie fikołki będą robić by ta przegrana obrócić na swoją korzyść a z drugiej strony nie oszukujemy się opozycja w tym kraju również jest marna.
@PiccoloGrande: Tylko te tąpnięcie to nie był efekt wyłącznie tych protestów. Ludzie byli zmęczeni covidem i na jesień 2020 i tak przewidywano spadki. Bardziej kwestia ile z tego to były te protesty a ile zmęczenie covidowe które wtedy się ujawniło.