Wpis z mikrobloga

Pojawiły się głosy że stawki w IT przestały rosnąć. Wydaje mi sie że jest to spowodowane pewnym trendem. Spotkałem współpracowników których zachowanie wyraźnie na to wskazywało, tak więc robię ankietę żeby to sprawdzić jak popularny jest to trend.

Ile etatów macie? Można zaokraglić do pelnych etatów
#programista15k #programista25k #programista1m #overemployed

Ile etatów macie

  • 1 57.6% (166)
  • 2 16.3% (47)
  • 3 1.4% (4)
  • 4 1.7% (5)
  • 5+ 18.1% (52)
  • 0 4.9% (14)

Oddanych głosów: 288

  • 19
@2-aminopirydyna: okej, drugi etat przy pracy 8h+ godzin jestem w stanie zrozumieć. Ja osobiście wolałbym wygospodarować więcej czasu na hobby, ale to kwestia potrzeb i co kogo kręci.

Ale ten artykuł co @zibizz1 podlinkował, o 5 etatach, to mi pachnie mitomanstwem większym niż tym tagu. Albo to jakiś Scrum master, jak w pracy miał 4h spotkań dziennie i 5h realnej pracy tygodniowo ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@AzbestowyRoman: 5 etatów to wiadomo, że troll. Aczkolwiek jestem w stanie uwierzyć w to, że kilka osób faktycznie znalazłoby się, którzy biorą jak najwięcej etatów i pracują sobie od zwolnienia do zwolnienia, ale to pewnie jakieś pojedyncze chłystki. Natomiast 2 etaty, w kontekście OE, są akurat bardziej powszechnym zjawiskiem i da się to robić na tyle sprawnie, by żaden z kontrahentów nie ucierpiał na Twojej asynchroniczności.
@AzbestowyRoman: praktycznie codziennie robię robotę w 2-6 godzin. W pozostałe się uczę/pracuje nad własnym produktem albo olewam całkowicie i odpoczywam. Nie pracuje w korpo a po prostu jestem szybki i jak złapie flow to po prostu lecę i nie przerywam. Na dwa etaty trzeba nauczyć się komunikacji asynchronicznej a co gorsza trzeba nauczyć resztę teamu. Ja tam lubię ludzi i odpuściłem ;)

Aaa i ludzie wiedzą że pracuje średnio 4 godziny
okej, drugi etat przy pracy 8h+ godzin jestem w stanie zrozumieć. Ja osobiście wolałbym wygospodarować więcej czasu na hobby, ale to kwestia potrzeb i co kogo kręci.

@AzbestowyRoman: Ale on raczej mówił o drugim etacie w ramach tych 8 godzin ;)

Osobiście, jak tak patrzę na swoją obecną robotę, to spokojnie byłbym w stanie drugą podobną ciągnąć na raz i nadal by to się mieściło bez spiny w 8 godzinach (choć
@AzbestowyRoman: ja miałem 2 przypadki w pracy.

Jako ze w poprzedniej firmie pracowałem w innej strefie ale współpracownik był w tej samej co ja to czasem do niego uderzałem w dzień i był niedostepny, mało robił w roboice i to było widać itd. Po jakims czasie zrezygnował.

Drugi przypadek to świeży koleś który ciagle ściemniał a to że coś tam z laptopem ma nie tak, a to że sie rozchorował. Jak
@villager: pytanie jak duzo w ankiecie 5+ to trolling, ale trzeba mieć na uwadze że 2 takie dodatkowe osoby na 100 to +10% zebranych ofert z rynku, oczywiście nie na długo, ale takie osoby pewnie nie wymagają +20-30% mniej niż poprzednio pozyskana robota bo by nie znaleźli tylu jeleni więc zaniżają wymagania finansowe w porownaniu do normalnych pracowników, z drugiej strony moga byc wytrenowani w rekrutowaniu się, więc firmy mogą mieć
A ja tylko dodam że darmowe pieniądze się skończyły i nadchodzą czasy gdzie wydajność pracowników będzie w cenie. Dlatego jeżeli ktoś chce się dorobić na OE to niech robi to szybko ( ͡° ͜ʖ ͡°) ja w każdym razie uważam to za patologie która szkodzi pracodawcy, pracownikowi i całej branży i mam nadzieję że szybko się skończy
@zibizz1: Litości, ludzie na wykopie to spermiarze, przegrywy, żebrają o linki do patostreamów i lajkuja #rozdajo z proszkiem do prania, a nagle ciągną 5 etatów xD. Robienie jakiejkolwiek ankiety na tym portalu mija się z celem.

Osobiście jako zaznajomiony w temacie - jest trochę takich osób, ale nie na każdym stanowisku i nie w każdej firmie to przejdzie. Inne pytanie czy warto, no bo fajnie zarobić te x razy więcej kasy,
@zibizz1: komentarz odnośnie 37% z YT:

From the ResumeBuilder survey from which the 37% of remote workers work two full time jobs statistic is taken: "Eighty-four percent of respondents who have two full-time jobs say their second job is their own business, while 69% of people with a second part-time job are running their own company."


So 8 in 10 of those 37% aren't playing two companies against each other the
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@zibizz1: Litości, ludzie na wykopie to spermiarze, przegrywy, żebrają o linki do patostreamów i lajkuja #rozdajo z proszkiem do prania, a nagle ciągną 5 etatów xD. Robienie jakiejkolwiek ankiety na tym portalu mija się z celem.

@facebookzprzygody: Nie mierz innych swoją miarą xD Albo się sam zaorałeś albo nie masz racji, #rozdajo ma kilka tys obserwujących, wszystkich aktywnych jest sporo więcej. I naprawdę jest sporo bardzo wartościowych użytkowników tylko stanowią