Wpis z mikrobloga

@TheSznikers: a jakie źródło będziecie mieć w tym zestawie? Widzę ze ta audiotechnica ma przedwzmacniacz, a głośniki sa aktywne wiec chcecie analog z gramofonu wpiąć bezpośrednio w głośniki?
  • Odpowiedz
@TheSznikers: Słuchaliście już jak takiego zestawu? I jak wrażenia?

Co do samych vinyli, to jest to fajny klimat, ale same wrażenia dźwiękowe w moim odczuciu znacznie bardziej zależą od samego nagrania, masteringu, inżynierii dźwięku, niż nośnika (z wyłączeniem złych nośników np podrapanych vinyli, plików czy streamingu niskiej jakości itp)

Wiec jak lubicie klimat kręcących się vinyli, szperania po targach, rytuał nakładania vinyli, i nie odstrasza Was konieczność wiecznego wyjmowania, czyszczenia,
  • Odpowiedz
@Nirrel: Powiem tak, nie słyszałem żadnego zestawu z winylem ( ͡° ͜ʖ ͡°) Ten zakup to byłby kompletny spontan nakręcony przez test gramofonu z ikei prze klawiatura XD Razem z żoną jesteśmy typem gadżeciarza i tak oto powstał pomysł na gramofon w domu.
  • Odpowiedz
Weźcie sobie na wypróbowanie głośnik Sonos Five


@przekliniak: nie ma podejścia jak chodzi o separację kanałów do tych edifierów

Wiem, gra ładnie, kupiłeś, jesteś zadowolony, nie jesteś audiofilem itd. - ale tu dobre wolnostojące stacjonarne stereo jest zwyczajnie lepszym wyborem
  • Odpowiedz
nie ma podejścia jak chodzi o separację kanałów do tych edifierów


@Atreyu: To się bierze dwa, co w cenie tego zestawu + zbioru płyt wyjdzie na to samo, a wygoda i funkcjonalność nieporównywalne.

dobre wolnostojące stacjonarne stereo jest zwyczajnie lepszym wyborem


To weź się zdecyduj, Edifier czy dobre stereo ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@przekliniak: tysiąc baksów za dwa głośniki BT, ze wszystkimi ich ograniczeniami to średni deal, szczególnie do stacjonarnego gramofonu w salonie

W cenie dwóch Sonosów, kupuje się dwa dobre monitory audio. Może nie będą działać na baterie, ale będzie to pólka wyżej. A w cenie przyzwoitych Edifierów, nie kupisz dwóch Sonosów, jednego też ciężko
  • Odpowiedz
@przekliniak: Dobrze rozumiem, że proponujesz mi żebym zamiast gramofonu i stereo edifiera brał głośnik bezprzewodowy za 2,7k pln? ( ͡° ͜ʖ ͡°) To chyba żart. Poza tym te edifiery też mają Bluetooth i oprócz połączenia kablem z gramofonem też będę mógł sobie puścić na nich coś bezprzewodowo z telefonu/laptopa.
@Atreyu: Po weekendzie będę decydował, ale też możliwe ze poczekam, może wpadną jakieś promocje na
  • Odpowiedz
@TheSznikers: Nie, nic na siłę. Mówię tylko, że skoro jesteś gadżeciarzem, to zamiast w 2022 roku pod wpływem impulsu pchać się w technologię, która umarła wraz z nastaniem płyt CD i obecnie kultywowana jest przez garstkę pasjonatów, możesz rozważyć i wziąć na 3 miesiące na wypróbowanie coś bardziej funkcjonalnego i dać sobie czas do namysłu. Może być np. odnowiony Sonos Five, One z asystentem głosowym, Ikea Symfonisk, Picture Frame albo ta ich śmieszna lampka nocna, albo zupełnie coś innego stworzonego w XXI wieku.

Ja u siebie poza oddzielnym zestawem do słuchania muzyki mam głośniki w salonie, jadalni, biurze i sypialni spięte w multiroom po sieci lan/wifi, które integrują się z kilkudziesięcioma serwisami muzycznymi, dostrajają się do akustyki pomieszczenia, pełnią funkcję streamera, radia i asystenta głosowego. W codziennym użytkowaniu wygodą obsługi i funkcjonalnością biją na głowę cokolwiek na bazie upośledzonego Bluetooth albo streamerów podpinanych pod głośniki.

Co do jakości dźwięku, która jest sprawą dyskusyjną i indywidualną, to wnioskuję, że skoro w ogóle rozważasz gramofon, nie jest ona kwestią
  • Odpowiedz
@TheSznikers: spoko zestaw, ale tak idz najpierw do sklepu z płytami i poproś o jakiś odsłuch płyty z ulubionego gatunku bo ja zanim kupiłem gramofon ta najpierw miałem za 100 płyt :)
  • Odpowiedz