Wpis z mikrobloga

Teraz zrozumcie dlaczego podś#!$%@?ę się czasem z ROBOLSTWA. Jak kupiłem mieszkanie, prawie 80m2, to mycie ścian i gruntowanie, we wszystkich pokojach, zajęło mi 1 dzień. Dodam, że robiłem to po raz pierwszy w życiu, korzystając z tutoriali z youtuba.

Chłop, który trudni się wykończeniami prawie 20 lat robił to samo w 2 pokojach u moich rodziców 3 dni xD xD xD. Jeszcze poszedłem do nich i tak im zrobił, że tu pajęczyna w rogu, tam nie załatał wgłębienia, no #!$%@? nieudacznik xD. A gość jeden z najlepszych w mieście podobno.

Japieeeerdole. To samo jest z każdą specjalizacją robolską. #!$%@? robią to samo po 20 lat, a łapie się za to ktoś z 2 x wyższym IQ i #!$%@? się na wyższy poziom niż oni po dniu, 3 dniach, czy tygodniu, w zależności od stopnia skomplikowania.

Jak słyszę, że mechanik w warsztacie samochodowym po dokładnym i fachowym opisaniu objawów nie ma pojęcia co dolega mojemu gruzowi, albo wymienia nie to co trzeba, a robi w tym interesie przez 15 lat to jedyne co mam im do powiedzenia to: HA TFU!

Tyle mądrości na dziś, dziękuję za uwagę. Też macie podobne przemyślenia co do ROBOLSTWA? Pytanie do prawdziwych fachowców, czyli pracowników umysłowych(nie mylić z księgowymi).

#pracbaza #robpill #praca
Pobierz s.....u - Teraz zrozumcie dlaczego podś#!$%@?ę się czasem z ROBOLSTWA. Jak kupiłem mi...
źródło: comment_1666243646vg81Mmyuj4Z6DGq7bOqXzR.jpg
  • 64
@sikalafou: Dwie coolstory ode mnie:

1. Ziomek pracuje w biurze magazynu dużej międzynarodowej firmy. Przy wejściu dla pracowników magazynu jest bramka do odbijania karty i wyrywkowo wchodzące osoby są badane alkomatem. Oczywiście nie ma dnia, żeby kogoś do domu nie wysłali na bezpłatny urlop. Któregoś razu na magazynie bunt bo się dowiedzieli, że przy wejściu do biur nie badają alkomatem JAKTO GARNITURY MOGO DO PRACY #!$%@? PRZYCHODZIĆ A MY NIE !!!!
@sikalafou: bo jak robisz samemu na chacie to ciśniesz, bo urlop tylko dwa dni, bo nie będzie gdzie spać itd, masz w dupie bhp. Pan robotnik robi to samo od 10 lat i jeśli nauczył się szanować plecy i swój czas, to zrobi spokojnie swoim tempem ¯\_(ツ)_/¯ by potem na starość móc jeszcze pójść po bułki. nie wiem co robisz, ale jak np programujesz to spokojnie wdrażasz systemy i sprawdzasz wszystkie
1. Ziomek pracuje w biurze magazynu dużej międzynarodowej firmy. Przy wejściu dla pracowników magazynu jest bramka do odbijania karty i wyrywkowo wchodzące osoby są badane alkomatem. Oczywiście nie ma dnia, żeby kogoś do domu nie wysłali na bezpłatny urlop. Któregoś razu na magazynie bunt bo się dowiedzieli, że przy wejściu do biur nie badają alkomatem JAKTO GARNITURY MOGO DO PRACY #!$%@? PRZYCHODZIĆ A MY NIE !!!! I od tamtej pory wszystkich z
@nalej_mi_zupy: I od tamtej pory wszystkich z biura też badają.
To akurat ma sens, inaczej ich przełożeni i kadra inżynierska która tez im czasem przecież wydaje polecenia wyszliby na hipokrytów.

W ogóle nocne zmiany bez nadzoru inżynierów od procesu są tam całkowicie niefektywne a inżynierowie na zmiany nie chcą pracować.

@nalej_mi_zupy: o taaak, tak jest w każdej fabryce. Trzeba tylko uczciwie przyznać, że na nockach kumulują się też błędy inżynierskie,
Co jak co ale będąc całkowitym laikiem można na lajcie wykończyć pokój, łącznie z podwieszeniem sufitu, tylko na filmach z youtuba. Jedynie do elektryki pasuję wziąć kogoś kto się zna.


@Emnesti: wszystko masz w necie. Kwestia zainwestowania kilku godzin w doszkolenie merytoryczne i sam położysz elektrykę w chacie.
@sikalafou: W mojej poprzedniej firmie produkcja #!$%@?ła na biurowych, ale jak mieli przyjść do biura załatwić coś lub obgadać z inżynierem to albo wołali go na produkcję albo przemykali jak cienie i do każdego mówili per Pan/Pani choć wszyscy byliśmy na Ty.
Ten sam gość, który w biurze do Ciebie mówił per Pan, zaraz za drzwiami biura mówił do Ciebie po imieniu, nawet jak razem wyszliście xDDD
@munioman: Tylko przez to, że przez to, że biurowych też zaczęli kontrolować to ziomek, żeby odbić swoją kartę musi wchodzić do biura przez magazyn. Więc parkuje na swoim miejscu po budynkiem biurowym, a potem #!$%@? na drugi koniec placu się odbić i wraca do siebie.

wynika to z tego, że w przypadku niejasności na 1 zmianie pójdą spytać inżyniera


Widziałem jakie instrukcje ona robi dla produkji. Jak dla dzieci w przedszkolu.
@nalej_mi_zupy: No to może jednak problem leży gdzieś głębiej skoro nocna zmiana za każdym razem coś #!$%@?? Z czystej logiki zakładam, że nie macie roboli, którzy pracują przez cały rok tylko na nocną zmianę więc rotacja jest przez tych samych co są w inne dni na rano. Strzelam, że ludzie mają #!$%@? zegary biologiczne i są niewyspani albo problem leży w innym miejscu. Nie wiem jaki jest grafik na taśmie, ale
Widziałem jakie instrukcje ona robi dla produkji. Jak dla dzieci w przedszkolu.


@nalej_mi_zupy: patrząc po procesie który opisujesz to widzę że jakieś zaawansowane operacje, chemia itp.
W automotive dla przykładu byłoby to na timerze żeby nie oczekiwać że ktoś sobie 15 minut odliczy, byłyby drzwiczki które uniemożliwiają wlanie wcześniej czy coś podobnego.
Najczęściej w fabrykach fizycznie odbiera się ludziom możliwość robienia głupot a nie oczekuje, że ktoś przeczyta instrukcje ze zrozumieniem.