Wpis z mikrobloga

Teraz zrozumcie dlaczego podś#!$%@?ę się czasem z ROBOLSTWA. Jak kupiłem mieszkanie, prawie 80m2, to mycie ścian i gruntowanie, we wszystkich pokojach, zajęło mi 1 dzień. Dodam, że robiłem to po raz pierwszy w życiu, korzystając z tutoriali z youtuba.

Chłop, który trudni się wykończeniami prawie 20 lat robił to samo w 2 pokojach u moich rodziców 3 dni xD xD xD. Jeszcze poszedłem do nich i tak im zrobił, że tu pajęczyna w rogu, tam nie załatał wgłębienia, no #!$%@? nieudacznik xD. A gość jeden z najlepszych w mieście podobno.

Japieeeerdole. To samo jest z każdą specjalizacją robolską. #!$%@? robią to samo po 20 lat, a łapie się za to ktoś z 2 x wyższym IQ i #!$%@? się na wyższy poziom niż oni po dniu, 3 dniach, czy tygodniu, w zależności od stopnia skomplikowania.

Jak słyszę, że mechanik w warsztacie samochodowym po dokładnym i fachowym opisaniu objawów nie ma pojęcia co dolega mojemu gruzowi, albo wymienia nie to co trzeba, a robi w tym interesie przez 15 lat to jedyne co mam im do powiedzenia to: HA TFU!

Tyle mądrości na dziś, dziękuję za uwagę. Też macie podobne przemyślenia co do ROBOLSTWA? Pytanie do prawdziwych fachowców, czyli pracowników umysłowych(nie mylić z księgowymi).

#pracbaza #robpill #praca
Pobierz s.....u - Teraz zrozumcie dlaczego podś#!$%@?ę się czasem z ROBOLSTWA. Jak kupiłem mi...
źródło: comment_1666243646vg81Mmyuj4Z6DGq7bOqXzR.jpg
  • 64
@Xatoos: Po pierwsze ja tam nie pracuję tylko moja koleżanka i wiem tyle co mi opowiada. Z czystej logiki problem jest taki, że jak nad małpami nie stoi ktoś z batem to nie potrafią przeczytać instrukcji.

@munioman: Z tego co wiem to branża pharma jest bardzo mocno zautomatyzowana, tylko do czasu aż zdecydujesz się na zaprojektowanie taśmy i zaprogramowanie procesu trzeba wiele razy zrobić to ręcznie na wiele różnych sposobów
Po pierwsze ja tam nie pracuję tylko moja koleżanka i wiem tyle co mi opowiada


@nalej_mi_zupy: trzeba było tak od razu, spytaj jej kiedyś ile razy ona coś zawaliła w robocie, jak usłyszysz, że nigdy to masz odpowiedź ile w tych historiach jest prawdy xD
@nalej_mi_zupy: Praca nocna (a dokładniej: praca w systemie zmianowym z nocną zmianą) jest bardzo obciążająca fizycznie i psychicznie. Mówi się nawet o czymś, co po angielsku nazywa się shift work sleep disorder.
Ogólnie jest trochę badań wskazujących, na to, że to praca w nocy jest powiązana z ryzkiem większej ilości wypadków i awarii.

Negatywne skutki pracy nocnej da się to oczywiście zredukować, ale...to często wymaga całkowitego przemodelowania systemu pracy, a
@nalej_mi_zupy: No to jak koleżanka pracuje to w sumie nie mamy o czym rozmawiać bo historia to piąta woda po kisielu. Stanie nad małpami pewnie ma sens, ale na optymalizację procesu to bym Cię nie wrzucił z takim podejściem. Zresztą, nvm, rozmawiamy o tym co ktoś przekazał...
@Xatoos: No wlasnie. Spinasz sie jakby to ona byla prezesem Januszeksu, a ona tez jest trybikiem w korpo maszynie co zatrudnia kilka tysiecy ludzi. Nie ona ustala prace na 3 zmiany. Tylko #!$%@? ja to, ze przychodzi rano a tu niezrobione bo Mirek wlal za wczesnie i trzeba robic od nowa. I nawet nie mozna pojsc sie #!$%@? na Mirka bo juz poszedl do domu i bedzie za 3 dni.
@nalej_mi_zupy: Nie spinam się tylko nie lubię takiego "pieprzenia" mówiąc ordynarnie, że jak na taśmie to debil #!$%@?ł. Praca jak każda inna, siedzę w IT i to ile tutaj się gaf zdarza i rozwiązań na trytykę to osobiście nazywam to drugą budowlanką, narzędzia i materiał inne, a rozwiązania te same. Zresztą, zwykły szarak to przy grach zobaczy jak wychodzą zbugowane w dniu premiery. Natomiast fakt, to ktoś wyżej powinien ogarnąć bo
Jak kupiłem mieszkanie, prawie 80m2, to mycie ścian i gruntowanie, we wszystkich pokojach, zajęło mi 1 dzień. Dodam, że robiłem to po raz pierwszy w życiu


@sikalafou: Chwalisz się że wykonałeś chyba najprostszą i najbardziej bezmyślną czynność w procesie wykańczania mieszkania i już ego wywaliło w kosmos ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Chłop, który trudni się wykończeniami prawie 20 lat


@sikalafou: u mnie 2 gości od remontu nie potrafiło kontaktu tak zamontować, żeby od ściany nie odstawał. Wziąłem od jednego gamonia śrubokręt i zrobiłem to w minutę. Patrzył na mnie, jak na magika ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Każdego z nas od bycia budowlańcem dzieli tylko jedna kwestia - trzeba mieć odwagę #!$%@?ć coś u obcego i mówić, że to
Ja uwielbiam produkcję u mnie w korpo. Chlop 15 lat wkręca śrubki. Potem przychodzi młody, tydzień czasu sie przyzwyczaja do pracy w takcie i też wkręca śrubki. I robol nagle się odpala, że młody ma taką stawkę jak on XD


@sierramikebravo: jeszcze jak takiego mistrza zwolnią to cały zakład płacze bo "on 15 lat tu pracował, a wolą nowego zatrudnić, nie dbają o starych pracowników". No #!$%@? wolą, bo prawda jest
@sikalafou: wiem, że to trochę bait, ale jako dowód anegdotyczny mogę przedstawić przykład mojego kolegi z pracy (specjalista z wieloletnim stażem), który z Mario Budowlańcem wyremontował sobie tak mieszkanie, że mucha nie siada. Teraz tak samo wykańcza swój nowy dom. Kafelki prościutko podocinane, równiutkie podłogi, ładne fugi - robota prima sort.

Obejrzyjcie sobie Usterkę czasem. Okazuje się, że nawet położenie paneli można skopać.
@sikalafou: Gruntowanie to akurat prosta praca, gdzie liczy sie wydajność. Wiadomo, że mody wypoczęty sprawny chłopak zrobi to szybciej niż janusz. Druga sprawa do bez sensu porównywać tempo pracy 2 dniowej sprintem z tempem pracy, gdzie robisz to codziennie. 20 dni w miesiącu byś tak nie wyrobił.

Dlatego uważam, ze jeżeli ktoś jest przeciętnie kumatym gościem to najlepiej iść do pracy lekko fizycznych-technicznych. Jeśli nie jesteś w it, lekarzem czy dentystą
Obejrzyjcie sobie Usterkę czasem. Okazuje się, że nawet położenie paneli można skopać.


@missioncritical: pytanie brzmi: jakim kluczem posługuje się produkcja do szukania "fachowców". I jak długo trwa nagranie 1 odcinka, tzn. ilu fachowców musi wykonać daną rzecz żeby znalazł się partacz, który ewidentnie nie zna się na swojej pracy. Stałym motywem "Usterki" jest mówienie przez robotnika, że robi daną rzecz pierwszy raz - pytanie czy tak wyglądała i nadal wygląda ta
@missioncritical: pytanie brzmi: jakim kluczem posługuje się produkcja do szukania "fachowców". I jak długo trwa nagranie 1 odcinka, tzn. ilu fachowców musi wykonać daną rzecz żeby znalazł się partacz, który ewidentnie nie zna się na swojej pracy. Stałym motywem "Usterki" jest mówienie przez robotnika, że robi daną rzecz pierwszy raz - pytanie czy tak wyglądała i nadal wygląda ta branża czy po prostu to jest reżyserowane. Może żyję w bańce, ale
@nalej_mi_zupy u mnie to samo.
Powiem wprost, szanowałem robotników dopóki nie zatrudniłem się w fabryce i zobaczyłem co potrafią #!$%@?ć. Pomijając kwestie wyżej opisane, to jest zwykły roszczeniowy i zawistny motłoch.
Pamiętam akcję sprzed kilku miesięcy. Auto się zepsuło, więc pojechałem samochodem żony (nowy model w ładnej wersji). Od razu po produkcji poszła plotka że ten nowy #!$%@? to od razu auto dostał, a oni 30 lat tu #!$%@?ą i się podwyżki
Powiem wam w ramach ciekawostki, ze w pewnych sytuacjach mycie scian tez wcale nie jest taka prosta sprawa i mozna to spartolic. Podobnież jest z gruntowaniem scian farba podkladowa ( tu akurat wyklada sie 95% zawodnikow lacznie z wykopkami)