Wpis z mikrobloga

via Rowerowy Równik Skrypt
  • 31
893 105 + 122 = 893 227

Jazda wśród kropiącego deszczu. Ciekawa trasa, dużo atrakcji(jak np oglądanie, jak jeden tramwaj holuje drugi, a ten ma zaciśnięte hamulce i dymi się jakby miał napęd spalinowy), ładne jesienne widoki i nawet grzyby się załapały po drodze :D Z tym tramwajem to ciekawa sprawa, bo tak się nim podjarałem, że prawie się wywaliłem xD Motorniczy miałby niezły ubaw ze mnie.Później zaś to ja obserwowałem ich kocie ruchy: pierwsza próba odjazdu(pierwszy tramwaj holował drugi pod górę) zakończyła się stoczeniem zestawu kilka metrów w dół. Druga, tak samo. Dopiero za 3 razem z wielkim trudem udało się zestawowi pojechać do góry i ledwo ledwo odjechać na najbliższą mijankę (ten odcinek był jednotorowy. Cała historia rozgrywała się w Rudzie Śląskiej.

Niestety nie ma jednak róży bez kolców: Pociąg powrotny na początku miał spóźnienie 5 minut. Mówi się trudno. Człowiek wsiada, zajmuje miejsce i jedzie. Połowa trasy za nim, zjeżdzamy na mijankę i kierownik pociągu mówi: "Postój techniczny pociągu. Wysiadanie surowo zabronione" po czym wychodzi na peron z fajkiem w ręku. 5-10 minut, nic. Dalej stoimy. Kolejny komunikat: "Z powodu zablokowania toru przez pociąg towarowy przewidywany czas odjazdu wynosi około 60 minut. Za utrudnienia przepraszamy". Pasażerowie mają minę z cyklu "fuuuccccckkkkkkkkkk", a obsada pociągu znów na peronie. Tym razem nie z fają, tylko z krótkofalówką, chodzą wtem i nazad - pewnie czatują, by nikt nie wysiadł. Po 105 minutach następuje upragniony odjazd. Ahhhh kocham nasze jednotorówki ( ͡º ͜ʖ͡º)

z uwagi na powyższą historię taguję dodatkowo #kolej i z uwagi naa wcześniejszą #tramwaj

Dodatkowo przez ostatnie 3 tygodnie pisałem, że przez grzybobranie byłem zmęczony na rowerze i mi nie szło - to w ubiegły weekend było na odwrót - ta 122 spowodowała, że na kolejny dzień ledwo co wytrzymałem 15 km grzybobrania ( ͡º ͜ʖ͡º) Swoją drogą, czy jest jakiś tak dla grzybiarzy oprócz grzyby?

ps. W załączniku zdjęcie tramwaju, który był bohaterem I części mojego wpisu

ps. 2 Na moje konto wpadło 70 kwadracików - a to tylko z tego powodu, że po raz pierwszy moja trasa miała początek w Żorach - dotychczas (odkąd rejestruję traski) nie miałem okazji gościć w tej miejscowości na Górnym Śląsku. To był dobry pomysł, by tam zacząć ( ͡º ͜ʖ͡º)

ps. 3 macie w #zory ciekawy mural z pewnym panem, o którym ostatnio bardzo głośno

#rowerowyrownik #ruszmirko #gravel #rower #kwadraty #100km

Skrypt | Statystyki
Pobierz Draakul - 893 105 + 122 = 893 227

Jazda wśród kropiącego deszczu. Ciekawa trasa, duż...
źródło: comment_1666025330L6e4IwnF2ih6ZXMTlAInox.jpg
  • 4