Wpis z mikrobloga

Jak bardzo nieprzyjemne jest odczucie niskiego ciśnienia w samolocie z perspektywy wrażliwej osoby? Podobno zdarzają się omdlenia i problemy z oddychaniem?

Lekarze twierdzą, że lot dla osoby mającej problemy z ciśnieniem może być niebezpieczny.

#pytaniedoeksperta #lotnictwo #samoloty #zdrowie
tomosano - Jak bardzo nieprzyjemne jest odczucie niskiego ciśnienia w samolocie z per...

źródło: comment_16660136588AqZ7WOOrr0fgPQP18U39R.jpg

Pobierz

Jak bardzo nieprzyjemne jest niskie ciśnienie w czasie lotu?

  • Bardzo 3.2% (2)
  • Trochę nieprzyjemne 6.3% (4)
  • Dość nieprzyjemne 14.3% (9)
  • Delikatnie 27.0% (17)
  • Nie czuję różnicy 49.2% (31)

Oddanych głosów: 63

  • 16
@tomosano: przed covid robiłem po 100 lotów na rok, teraz już trochę mniej, nigdy nie było większego problemu. Wystarczy trzymać usta otwarte podczas startu i podejścia do lądowania albo dmuchnąć przez nos jednocześnie go blokując. Bolało mnie tylko gdy byłem np przeziębiony i miałem zapchane zatoki.
@tomosano w żaden sposób nie odczuwałam dyskomfortu, zazwyczaj chwilę po wylocie zasypiam i budzę się podczas lądowania - niezależnie od długości lotu.
Przy dalszych lotach osoby, które mają problemy z krążeniem to biorą leki przeciwzakrzepowego, ale z ciśnieniem nigdy nie spotkałam się z problemami.
Zalozmy, ze udalo ci sie skonczyc podstawowke i zaczales zarabiac. Kupujesz sobie wypasny zegarek z funkcja barometru w postaci wykresu. Wsiadasz do samolotu i sie wznosisz. Czy wykres bedzie sie wznosil, czy opadal?