Wpis z mikrobloga

@scriptkitty: i po tych 5 latach aktualizuje się wibor czy jak oni to wyliczają? Po tych 5 latach ma się już się tylko zmienną? I który wibor wtedy bank wybiera? 1M 3M 6M 12M?
Czy znowu ma się stałą ale z tą wartością co wpadła po tych 5 latach? xd
@Twitchan: zdarzają się oferty na 7 i 10 lat. A co będzie obowiązywać po okresie stałego oprocentowania jest napisane w umowie kredytowej. Ale teraz w sumie to nie wiadomo bo przecież ten WIRD ma być od nowego roku więc nie wiadomo jaka będzie baza.
@Twitchan: Po 5 latach bank może zaoferować Ci propozycję stałego oprocentowania na kolejne 5 lat (najczęściej regulują to zapisy w umowach). Jeżeli się nie zdecydujesz na tą propozycję, to przechodzisz na oprocentowanie zmienne z marżą zapisaną w umowie i WIBOREM3M/6M w zależności od banku. Jedynie kwestia WIBORU jest teraz niejasna bo w 2025 ma nastąpić konwersja wszystkich kredytów na nowy wskaźnik.
@Twitchan: 5 lat to minimalny okres produktu kredyt o stałej stopie oprocentowania rekomendowany przez KNF. Oznacza to że bank może oferować taki kredyt co najmniej na minimalny okres 60 msc - więc dają minimalnie bo tak najbardziej się im opłaca, ale można więcej i niektóre banki tak oferują
@Twitchan: Z tego co wiem to w tej chwili chyba nie ma z dłuższym okresem, ale może @marcpol wie lepiej.


@scriptkitty: W banku BNP dostępne jest czasowo stałe oprocentowanie nawet na 10 lat. Niestety, ale oferta banku została ograniczona do klientów posiadających w banku konto lub nowych klientów nabywających lub realizujących inwestycje ekologiczne.

wytłumaczy mi ktoś jak to jest z tym stałym oprocentowaniem? Czy jak ktoś wziął kredyt ze stałym