Wpis z mikrobloga

Czlowiek wchodzi sobie na wykop., a tu znow plaku-plaku biednych spadkowiczow ktorych nie stac na zakup mieszkania. Zacznij jeden z drugim dobrze zarabiac to bedzie Was stac. Mieszkania towarem, nie prawem ( ͡° ͜ʖ ͡°) mi by bylo wstyd sie tak splakac publicznie ze mnie nie stac. Szukalbym rozwiazania.
#nieruchomosci
  • 16
@adrwas: no ale stary, ja wlasnie to mam na mysli. Ich oszczednosci beda warte worek kartofli jak tak dalej pojdzie, a oni usilnie pier****lą, że jest super i w ogole wszystko zaraz stanieje - a zwłaszcza nieruchomosci, bo jedzonko moze nie koniecznie, ale nieruchomosci na pewno. Bo Pan Zdzisiek i Mietek co buduja, beda pracowali za miske ryzu przy rosnacej inflacji. Jeszcze dwa tygodnie. ( ͡º ͜ʖ͡º
@CaptainSparrow: taa nieruchy stanieją bo materiały budowalne to za bezczen są a będzie jeszcze taniej to samo z ziemią, robocizną XD
najbardziej mnie smieszy jak @mickpl próbuje robić fikołki ale wszystko pczywiście w granicach wymyślonej przez siebie logiki, w stylu: "no dobra walka z inflacją potrwa 5 lat ale stopy będą 10% przez ten czas i dlatego jebnie" albo "buduje się mniej ale nie będzie flipów dlatego nawet jak będzie mniej
@CaptainSparrow: większość osób w tym wieku, o którym piszesz, dopiero teraz będzie w stanie uzbierać wystarczająco oszczędności na wkład własny (najlepsze ceny sprzed kilku lat były poza ich zasięgiem, ponieważ dopiero wchodzili na rynek pracy).

Uważasz zatem, że naprawdę powinni wejść w kredyt właśnie teraz? No ja szczerze mówiąc nie polecam, bo każdy spadek cen (nawet na poziomie 15-20%, mniej więcej taki obstawiam) będzie dla nich korzystny. Ceny sprzed dekady to
@francoisinho: Nie znam zadnej firmy w której zwolnienia. Ale pochodzę z okolic o niskim bezrobociu. Zdziś i Mietek wyjada za granice. To już nie te czasy ze będą robic i janusza po stopach całować. Samemu prowadzę firmę i ciężko o dobrych ludzi do pracy. Lewusow i partaczy znajdziesz, ale o dobrych trzeba zabiegać. Samemu wchodzę w kredyt bo naprawdę uwazam ze lepiej nie będzie.
@CaptainSparrow: no to masz niskie rozeznanie w gospodarce, poszukaj co się dzieje w Azotach czy Cersanicie, a później wyobraź sobie, co jest w małych firmach lub popytaj

A dopiero jak będziesz miał jakieś rozeznanie to wyskrob tutaj posta, a nie odwrotnie ( ͡° ͜ʖ ͡°) pierwsze obniżki cen już są, ale to dopiero początek
@francoisinho: Cherry picking. Zobacz sobie na spożywkę i segment premium. A potem zabieraj głos xD możemy się tak licytować do usranej śmierci. Rob co chcesz i myśl co chcesz. Różowa pracuje w branży logistycznej, która jest idealnym barometrem nastrojów na rynku. Nie wyrabiają z robotą.Taki mamy 'kryzys". Nie twierdze ze nie będzie spowolnienia za kilka kwartałów, ale póki co jest natłok roboty. W Polsce jest tanio na tle starej ue, pamiętaj
@CaptainSparrow: tak sobie patrzę na te twoje wysrywy i smutny z ciebie człowiek.
Masz ogromne kompleksy i dowartościowujesz się rzekomymi dobrymi zarobkami.
Człowiek sukcesu ma na nie #!$%@?, bo to dla niego oczywistość. Dla ciebie to największe osiągnięcie w twoim smutnym życiu i musisz ciągle coś komuś udowadniać.

Ogarnij się.