Wpis z mikrobloga

Nie spodziewąłesm się, że PiS nawet od uchodzców w halach i ośrodkach bedzie kase zbierał na utrzymanie.
Wyglada na to, że sytuacja gospodarcza jest gorsza niż sie władza oficjalnie przyznaje.

Paweł Szefernaker o zakończeniu wsparcia dla uchodźców mówił na antenie RMF FM. Podał, że w miejscach zbiorowego zakwaterowania, czyli w halach targowych i pensjonatach mieszka ok. 80 tys. uchodźców.


Chcemy, żeby osoby, które przebywają w tych miejscach już ponad 120 dni, od stycznia partycypowały w 50 proc. kosztów przez najbliższe miesiące, a docelowo, żeby całkowicie ponosiły koszty pobytu w Polsce. Nie możemy w nieskończoność finansować pobytu uchodźców

- powiedział pełnomocnik rządu ds. uchodźców wojennych z Ukrainy. Zapytany o dokładny termin, kiedy uchodźcy mieliby zacząć w pełni płacić za siebie, odparł, że w połowie przyszłego roku.


#ukraina #neuropa #polityka
  • 14
Skąd wgl pomysł, że dobrowolni imigranci mają być przez kogoś utrzymywani?


@ekjrwhrkjew: Przecięz niczego takiego nie pisąłem. Chodzi o 120 dni na ogarniecie zycia w nowym miejscu uchodzcy wojennego, a nie utrzymywanie każdego obcokrajowca. To był przykład majacy pokaząc róznice miedzy kimś kto wyjeżdża do innego kraju po przygotowaniu i planach i ma możłiwośc utrzymania się wzglednie szybko.
@szurszur:

120 dni powinno wystarczyć na ogarnięcie sobie życia w nowym miejscu

Bzdura. Tyle wobec dobrowolnych imigrantów, a nie takich ktorzy uciekaja przed wojna


No z tego wychodzi, że 120 dni na ogarnięcie się ma jak to określiłeś dobrowolny imigrant
jesteś debil czy debil?


@slapdash: Bardzo fajnie, że podzieliłeś się z nami jakie pytanie zadają Ci codziennie rodzice, natomiast nikt nie pytał.

Tyle wobec dobrowolnych imigrantów, a nie takich ktorzy uciekaja przed wojna


Mój wpis jest odnosi się tylko wobec imigrantów, nigdzie nie wspomniałem nic o uchodźcach
@szurszur: No to doskonale wiem, że nie ma takich przepisów. Jak nie masz wymaganej ilości gotówki na koncie to nawet do danego kraju możesz nie wjechać. Tylko gdzie ja sobie jakiekolwiek przepisy wymyśliłem? Widzisz w moim wpisie znaki zapytania?

120 dni wobec dobrowolnych imigrantow?


To ja się ciebie pytam, bo według tego co odpisałeś temu typowi, wychodzi na to, że kraj ma utrzymywać imigranta do 120 dni, że taka jest twoja
To ja się ciebie pytam, bo według tego co odpisałeś temu typowi, wychodzi na to, że kraj ma utrzymywać imigranta do 120 dni.


@ekjrwhrkjew: Już to wyjasniałem. Nic takiego nie wynika, to Ty to sobie sam wymyśliłeś.
120 dni powinno wystarczyć na ogarnięcie sobie życia w nowym miejscu

+: ArtBrut


@ekjrwhrkjew: Jeszcze jak dziecku tłumacze.

On napisał

120 dni powinno wystarczyć na ogarnięcie sobie życia w nowym miejscu


Ja napisałem, że 120 wystarczy jak ktoś wyjeżdża dobrowolnie - w sensie planuje emigracje itp.
A w przypadku uchodzcy ucekajacego nagle bez przygotowania do obcego kraju z podręcznym bagażem.

Nigdzie ne ma tu sugestii, że dobrowolni imigranci powinni być utrzymywani
@szurszur:

Pierwszy twój wpis jest o tym, że PiS chce aby uchodźcy z Ukrainy po 120 dniach częściowo utrzymywały się same.

Potem jest odpowiedz

no i dobrze, 120 dni powinno wystarczyć na ogarnięcie sobie życia w nowym miejscu


twoja odpowiedz:

Bzdura. Tyle wobec dobrowolnych imigrantów, a nie takich ktorzy uciekaja przed wojna


Czyli biorąc pod uwagę twój pierwszy wpis i potem twoja odpowiedz, zabrzmiało to tak, jakby dobrowolnych imigrantów powinno się
@ekjrwhrkjew: Nigdzie nie pisałem w pierwszym wpisie o zwykłych imigrantach, wiec jak moglo mi o nich chodzić?
Potem chodziło tylko o różnicę w zdolnosci samodizelnego utrzymywania sie nagłego uchodzcy uciekajacego tylko z tym co w rekach, a świadomym imigrantem. Nigdzie nie było nawet sugestii domagania sie utrzymywania kazdego obcokrajowca przez 120 dni. Masz problem z wyłapaniem kontekstu.