Wpis z mikrobloga

Soczyste i chrupiace podudzia z air fryer (instant pot). Tym razem z tajskim twistem.
Marynowane w mleku kokosowym i tajska zielona pasta curry. Panierka z maki, wiorkow kokosowych, sol, pieprz, platki chilli.
200 stopni, 35 minut.

Moj tag #nietylkomielonka (mozna smialo kometowac i wytykac mi bledy, to sie czegos naucze)

#gotujzwykopem #jedzzwykopem #jedzenie #uk
mielonkazdzika - Soczyste i chrupiace podudzia z air fryer (instant pot). Tym razem z...

źródło: comment_1665842980NMOtQ4xkykJsNou19gfjBV.jpg

Pobierz
  • 14
@BlackSlip: to jest bardzo proste, ten dzisiejszy kurczak to byl raczej eksperyment.
Przewaznie podudzia wkladam do miski dodaje lyzke ostrej musztardy i tak je marynuje przez kilka minut.
cala sztuka polega na jednolitym nalozeniu panierki. Najlepiej do worka (moze byc nawet reklamowka, tylko zeby byla cala) wsypac make, sol, pieprz, i co tam jeszcze chcesz, np. Papryke i mielony kminek. Pokolei wkladac kawalek miesa, z worka zrobic balon, i trzepac tym
Nie muszę pryskać żadnym olejem? :o


@BlackSlip: ja niczym nie pryskam bo skora i tak wychodzi taka fajna tlusta :)
Moze mozna popryskac ten koszyczek od air fryer zeby sie kurczaki do niego nie przykleily.

A mąka najzwyklejsza biała?


@BlackSlip: tak, jakas najtansza bo i tak niestety sporo jej w tym worku zostaje i idzie do smieci.
Jak zrobisz ta mieszanke z maka to ja najpierw sproboj, z doswiadczenia wiem