Wpis z mikrobloga

Jak działa kacapska propaganda?

Niedawną podróbką rosyjskiej propagandy, która została rozpowszechniona przez miliony, nawet zachodnich dziennikarzy, jest to, że ukraiński naczelny dowódca Walerij Zaluzhnyi ma swastykę na swojej bransoletce.

Kiedy patrzysz na bransoletkę Zaluzhnyi, używając niskiej rozdzielczości, możesz zobaczyć symbol, który wygląda jak swastyka. Jedynym problemem jest to, że nie jest to swastyka. Użycie wyższej rozdzielczości pokazuje, że jest to skandynawska bransoletka ze starym znakiem Wikingów. Każdy może kupić tę bransoletkę online.

Ale dlaczego ktokolwiek miałby w to wierzyć? Oto proste wyjaśnienie - ludzie nie wiedzą, jak myśleć krytycznie. To dlatego rosyjska propaganda jest tak skuteczna. Nie dlatego, że jest tak dobry, ale dlatego, że ludzie, którzy w to wierzą, są głupi.

#ukraina #wojna #rosja #dezinformacja
Wiggum89 - Jak działa kacapska propaganda? 

Niedawną podróbką rosyjskiej propagand...

źródło: comment_1665742475hXgue59M9SuJAREm4FqidO.jpg

Pobierz
  • 54
azowcy od zawsze mieli nazistowskie powiazania


@hekktik: no nie, nie byłą to cecha jako takiego azova - ale już jak byś tu wrzucił prawy/prawicowy sektor (widziałem różne tłumaczenia) to prędzej, wielu z nich miało powiązania skrajnie prawicowe

w #!$%@? z nich ma dziary ze swastami


no tak z tym że nie do końca wiemy ilu, za to wiemy że z czasem ta liczba spadała od kiedy zostali wciągnięci w struktury oficjalne
@hekktik jedno zepsute ziarno nie sprawia że cały plon jest do wyrzucenia. Oni mają azowcow, my mamy wyklętych. Tylko po co wyciągasz teraz takie rzeczy kiedy jak nigdy wcześniej potrzeba nam teraz zgody i partnerstwa. Jesteś irytującym szkodnikiem któremu zależy by dalej rozdrapywać stare rany i budować mur między nami. Proszę cię, usun konto, albo wróć na ps5 bo twój trolling jest nędzny.
@heterodewiant44: przykleiles sie jak gowno do buta, spłyn, laskawie sie ode mnie odp*erdol xd

szkodnikiem któremu zależy by dalej rozdrapywać stare rany i budować mur między nami.


typie wyjdz na spacer, jestes histerycznym przeemocjonwoanym dzieciakiem w internecie
@Wiggum89: przeciez to też jest swastyka, ale nie hitlerowska. Znak Słowian, czyli Swarzyca/Kołowrót to też swastyka. Znak celtów, czyli triskellion to też swastyka. Swastyka to dość popularny symbol etniczny ze wzgledu na symetrię.
wiec czemu jednych debili mialbym traktowac inaczej niz drugich


@hekktik: Bo jedni z nich mniej więcej w 2014 przeprowadzili reformę w swoich szeregach i pozbyli się elementu. Zgadnij którzy.

Nacjoluchy nie ważne z którego kraju to coś za co bym bana dostał, ale obecnie atakowanie azowców akurat za domniemany nazizm to głupota lub ruska propaganda
@Leniek: no tak no, sie pozbyli xd bo trzeba bylo jakos sie wybielic skoro ci ludzie stali sie taka a nie inna czescia wojsk ukrainy. to juz lepiej nazywac rzeczy po imieniu i miec tego swiadomosc, osobiscie kolo palki mi lata i jak dla mnie to moga miec nawet swastyki na czole - wisi mi to, atakowanie sie kto tam jest bardziej nazistowski uwazam za komiczny teatrzyk