Wpis z mikrobloga

Ja yebe... "Fundacja HRE Think Tank".

Think Tank - czujecie? XD

Przybliżę wam kilka praw, które to ci zacni eksperci sformułowali:
* nieruchomości w Polsce są tanie, bo w Monako się płaci 200 tys. PLN / m2
* stopy w Polsce nie będą wyższe niż 1.5% i to nie szybciej niż w połowie 2024 (sformułowano w czerwcu 2021)
* na spadki cen nie ma co liczyć (formułowane wielokrotnie, ostatnio w październiku 2022)

A teraz kurna, panie minister, daj pan pieniendzy, bo my biedne i mamy chorom inwestycje w cegły. A nie sorrry, bo młode polskie pokolenie nie ma gdzie założyć rodziny.

Ja ktoś ma ten obrazek z Turkiem, który chodzi z kosą i wykańcza po kolei Home Broker, Idee i Open Finance, niechaj zapoda bo nie wytrzymie.

#nieruchomosci #kredythipoteczny #inwestycje
  • 9
@rzzz: Ja tam jakieś analizy ich kiedyś czytałem i nie powiedziałbym, że były strasznie głupie, choć wiadomo każda pliszka swój ogonek chwali. Masz jakieś linki do tych ich wypowiedzi?
1. Mieszkania w Polsce są stosunkowo tanie w porónaniu do Czech, Węgier itd.
2. Z tymi stopami to typowa nagonka na zakupy na kredyt mieszkaniowy. Inna sprawa, że Glapiński sam o tym zapewniał mimo że już wiaodomo było co się kroi
3.
@rzzz: Na razie, to bardziej możemy mówić o stabilizacji cen https://regiodom.pl/ceny-mieszkan-i-domow-z-rynku-wtornego-sie-stabilizuja-za-to-dzialki-bez-przerwy-drozeja-tak-wygladal-iii-kwartal/ar/c9-16939327 No chyba, że chodzi Ci o spadki realne, dajmy na to w dolarach, ale to bardziej dla tych co w nich zarabiają ;) Nie mówie, że nie będzie spadków bo imo bedą, jednak życzę z całego serca powodzenia tym którzy myślą, że tu nadejdzie jakiś gamechanger. Gamechangerem póki co to okazali się Ukraińcy i całą imigracja zarobkowa (mówię już o
@rzzz zawsze mnie #!$%@? te porównanie do Monako xD

Monako, elitarny kraj dla elit, który trzepie gigantyczne pieniądze na kasynach, jachtach i obsłudze najbogatszej śmietanki świata i gdzie otrzymać chociażby status rezydenta to graniczy z cudem, no i PKB na osobę wynosi prawie 200 tysięcy dolarów. Wow ale mieszkania drogie xD

Przeciez to jak porównać Mercedesa do Malucha, że i to jeździ i to jeździ więc powinny kosztować tyle samo, tj tyle
@rzzz: Z całego serca jest mi przykro, że takie "komentarze" jak ten z gazety się pojawiają. Dlatego właśnie w tym kraju z dykty i gówna TRZEBA znać się na wszystkim. Wszędzie, każdy chce cie wydymać. Przecież jeżeli mam jakieś oszczędności to czy mam obowiązek posiadania szerokiej wiedzy z zakresu inwestycji? Czytam tygodnik bo chciał bym trochę rozszerzyć horyzont wiedzy a tam czeka na mnie taki ściek, to samo będzie w gazecie
Czy ten gość serio porównuje najatrakcyjniejsze miasta świata do zaledwie dużych polskich miast? Gdzie tu logika?
Jak już to powinien porównywać "duże polskie miasta" do dużych zagranicznych (ale nie tych znanych) miast.