Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@atrophy: co za różnica czy stoisz czy jedziesz? Masz zrobić korytarz życia na środku.

Na autostradzie obowiązuje inna zasada robienia korytarza? Wtf?

@zielonka18: tak, pewnie mu było tak wygodniej. Ale jest kilka pasów i ludzie słysząc/widząc sygnał robią standardowo. Stali na lewym, bo prawy wcześniej pewnie był zajęty, więc jechali kolejnym wolnym, jak pojawiła się karetka, to zjechali do lewej krawędzi i tak stali i czekali aż karetka
  • Odpowiedz
@mk321: może dlatego dzbanku do mleka, że i tak każdy według przepisów powinien po wyprzedzeniu zjechać na prawy pas i skrajny lewy powinien być pusty, to raz. Dwa, jadąc o wiele szybciej łatwiej jest uważać na jedną stronę, a nie na prawą i lewą. Kto cię plusuje? Mam nadzieję, że ludzie beż prawa jazdy.
  • Odpowiedz
@mk321: To ja Ci powiem jak to powinno wyglądać z perspektywy kierowcy ZRMu w Krakowie. Jeśli mamy więcej niż jeden pas a ruch jest płynny to w momencie kiedy widzisz w lusterku pojazd uprzywilejowany to powinieneś natychmiast zjechać na prawy pas, nie zatrzymywać się, nie hamować nagle, tylko zjechać w najszybszym, możliwym i bezpiecznym momencie. Jeśli pasy są dwa, albo więcej niż dwa i jest korek to jest tak jak
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@mk321: za granicą na autostradzie masz co jakiś czas znaki że korytarz życia to jest między lewym a środkowym pasem(kiedy są trzy pasy). Bardzo przydatne info bo kierowcy wiedzą jak się zachować i kierowca karetki ma już korytarz zrobiony.
  • Odpowiedz
@mk321: tak jak wyżej panowie wspomnieli, korytarz na środku robi się tylko w razie zatoru na autostradzie - wówczas nie ma możliwości zmiany pasa i każdy zjeżdża na zewnatrz.
W normalnych warunkach masz się trzymać prawej strony - w niektórych krajach jest wprost w kodeksie drogowym wskazane ze skrajny lewy jest przeznaczony wyłącznie dla poj. uprzywilejowanych i do wyprzedania.
  • Odpowiedz
@atrophy: jak prawy był pusty, a jechali lewym, to już wcześniej powinni z niego zjechać, a nie tylko do tworzenia korytarza. Poza tym widać, że był momenty, gdy prawy wcale nie był pusty (lub akurat wyprzedzali). Poza tym część mogła akurat wyprzedzać.

jeśli jest czerwone TO #!$%@? PRZEJEŻDŻAMY NA TYM CZERWONYM Z ZACHOWANIEM SZCZEGÓLNEJ OSTROŻONOŚCI


@Agemaker: nie wprowadzaj innych błąd. To, że tobie wygodnie jak ktoś przejedzie na czerwonym, żeby zrobić miejsce, to nie znaczy, że każdy tak powinien robić. W przepisach wyraźnie jest i na kursach na prawo jazdy wszyscy instruktorzy wyraźnie mówią, że pojawiający się pojazd uprzywilejowany, to nie jest uzasadnienie do
  • Odpowiedz
@atrophy: @atrophy: @Agemaker: powiedzcie to twórcom pytań na kurs prawa jazdy i instruktorom.

Jak byk jest w pytaniach:

Na jezdni z więcej niż dwoma pasami ruchu w tym samym kierunku kierujący pojazdem poruszający się skrajnym lewym pasem ruchu jest obowiązany zjechać jak najbliżej lewej krawędzi pasa ruchu, a kierujący pojazdami poruszający się pozostałymi pasami ruchu są obowiązani zjechać jak
mk321 - @atrophy: @atrophy: @Agemaker: powiedzcie to twórcom pytań na kurs prawa jazd...

źródło: comment_1665684978OglB81PPV5cJ64W1iQjnZ0.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@mk321 oczywiście, że powinien, z zachowaniem ostrożności, nie mówię, że ma na pełnej #!$%@? przejeżdżać, ale na wiele skrzyzowan można wjechać nie powodując żadnego zagrożenia. Wygodniej dla mnie? Ja mam to w dupie, ja mogę stać nawet godzinę, to do Waszych bliskich karetka nie dojedzie. XD

Oczywiście, że przejazd pojazdu uprzywilejowanego jest powodem do tego żeby wjechać na skrzyżowanie, nikt mandatu za wjazd na czerwonym nie dostanie. Jak ktoś się nie
  • Odpowiedz
@atrophy: @atrophy: @Agemaker: macie też info ze strony policji:
https://dlakierowcow.policja.pl/dk/wydarzenia/182372,Korytarz-zycia-i-jazda-na-quotsuwakquot.html

Zgodnie z przyjętą zasadą kierujący pojazdami, poruszający się lewym pasem będą musieli zjechać do lewej krawędzi pasa, a pozostali do prawej krawędzi. Sprawne utworzenie korytarza życia będzie szczególnie ważne na drogach wielopasmowych, ponieważ dla służb ratowniczych liczy się każda sekunda. Im szybciej kierujący pojazdami zrobią dla nich miejsce, tym większa szansa na uratowanie życia.

Niezwykle
mk321 - @atrophy: @atrophy: @Agemaker: macie też info ze strony policji:
https://dla...

źródło: comment_1665685225q4Vi1CZyilvO3jKL9ogJkJ.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@mk321 ja Ci mówię jak wygląda jazda pojazdem uprzywilejowanym i co w praktyce poprawia i usprawnia mi przejazd a nie jakie bzdury są w testach na prawko, które wszyscy mają w #!$%@?.
  • Odpowiedz
@mk321 korytarz życia obowiązuje wtedy kiedy auta stoją i tworzy się korek, na autostradzie, przy światłach itp, jak auta się poruszają to gamoniu zastanów sie, co jest bezpieczniejsze, zjazd na prawy pas i zostawienie lewego pasa pojazdom uprzywilejowanym czy zatrzymanie się na środku drogi i zmuszanie kierowcy pojazdu uprzywilejowanego do przeciskania się pomiędzy autami bo się jakiś debil będzie twardo trzymał przepisów? Jeśli jest płynny ruch i miejsce do zjazdu to
  • Odpowiedz
ja Ci mówię jak wygląda jazda pojazdem uprzywilejowanym i co w praktyce poprawia i usprawnia mi przejazd a nie jakie bzdury są w testach na prawko, które wszyscy mają w #!$%@?.


@Agemaker: tak, ty wiesz lepiej niż: egzamin na prawo jazdy, instruktorzy, egzaminatorzy, policja.

Nie mają w piździe, bo tak ludzie się uczą i potem według tego
  • Odpowiedz
@mk321 dobrze panie teoretyku, idz i głoś swoje brednie, cale szczęście kierowcy pojazdów uprzywilejowanych potrafią jeździć i na szkoleniach udaje się uświadamiać co raz więcej zwykłych kierowców jak się zachować na drodze.
  • Odpowiedz
@atrophy: @atrophy: @Agemaker: w Polsce z korytarzami życia jak z jazdą na suwak. Szeryf "wie lepiej", że jazda na suwak jest bez sensu, a cwaniaki wpychają się na lewy pas. Tak tutaj janusz wie lepiej, żeby zjechać na prawo jak wszyscy zjeżdżają na lewo.

A potem zdziwienie, że w Polce i Rosji karetka nie może przejechać, bo korytarza nie ma, bo tylko połowa osób stosuje się
mk321 - @atrophy: @atrophy: @Agemaker: w Polsce z korytarzami życia jak z jazdą na su...

źródło: comment_1665686080zuB0i60Q3C8WgFnmDxGHT3.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@mk321 Ty albo udajesz głupiego, albo naprawdę nie rozumiesz o czym mówię. Jeśli stoisz na autostradzie w korku to oczywiście korytarz życia robisz tak jak trzeba.

Jeśli jedziesz autostradą/drogą z kilkoma pasami normalnie, nie ma korku, nie ma zatoru, masz gdzie zjechać, lewym pasem leci karetka to nie zjeżdżasz do lewej krawędzi jezdni i się zatrzymujesz tylko zmieniasz pas na prawy i puszczasz karetkę lewą stroną. Jaśniej już się nie da
  • Odpowiedz