Wpis z mikrobloga

#mikrokoksy
Kuuur, wczoraj był mój drugi trening od lat tym razem ogarnialiśmy z ziomkiem jak się na gumach oporowych ćwiczy bica i...
w nocy mnie trochę ręka bolała jak chciałem wyprostować.
A teraz wstaje i nie jestem w stanie tego w ogóle zrobić.
Wyprostowanie ręki jest dla mnie fizycznie niemożliwe.

Jprdl. Że to w ogóle możliwe tak przesadzić to jedno, ale że w sumie w czasie treningu nie czułem że przesadzam?
Eech.
W.....n - #mikrokoksy
Kuuur, wczoraj był mój drugi trening od lat tym razem ogarnial...

źródło: comment_1665632462Y0cuV5h9u6bcdbwhYtvhYK.jpg

Pobierz
  • 44
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@spunky: a dziękuję za info, na szczęście krwiomoczu nie było. Teraz wzglednie dużo śmigam rowerem i czasem jak przesadze, to nogi pobola trochę z gora dwa dni, ale nie ma takiej sztywności jak w opisanych pierwszych razach przeze mnie
  • Odpowiedz
@Kexu: Nie krwiomocz. Mocz bardzo ciemny. U mnie to była Coca Cola. Do tego ból jest nie do opisania.

Tak tylko wspomniałem, że coś takiego jest, bo nawet lekarze Ci tego nie zdiagnozują zapewne, a w skrajnym przypadku możesz się przekręcić.

U mnie skończyło się a tygodniu w szpitalu. Wszyscy na SOR patrzyli na mnie jak na debila jak im mówiłem że przyszedłem z bólem nóg. Mówili że nic mi
  • Odpowiedz
@Wappyn: To jakie były te treningi ,,przed laty" że nie wiesz czym są ,,zakwasy"?

skoro wczoraj trenowałeś to jutro będzie apogeum a później już z górki.

Ogólnie zawsze się dziwiłem że większość ludzi ma zakwasy na całym mięśniu a mnie tylko bolą ścięgna po treningu po przerwie, no ale tak miałem zawsze :D
  • Odpowiedz
@spunky: gdyby wszedł w rabdomiolizę, to by jego stan byłby już ciężki, naprawdę ciężki. Poza tym musiałaby go taka sztanga dosłownie zmiażdżyć albo przebiec maraton bez przygotowania. Treningiem siłowym jest to chyba niemożliwe do wykonania, a przynajmniej nie znam takiego przypadku
  • Odpowiedz
@Saprofit: zrobilem 6 ćwiczeń, każde na bica, takimi gumami by ledwo dawać radę zrobić serię 10 powtórzeń, cztery takie serię na każdym cwiczeniu i w czwartej zawsze do końca ile dam radę.
W czasie ćwiczeń nie czułem jednak bólu, zaczęło mocno boleć przed snem, po przebudzeniu nie mogłem wyprostować ręki dobre 2h. Dopiero teraz to zaczyna przypominać bólem mocne zakwasy.
  • Odpowiedz
@Wappyn: Mam flashbacki z moich pierwszych wizyt na siłowni. Tak jak Pan Poemat pisze. Mikrouszkodzenia mięśni, popularnie zwane zakwasami.
Przez 2 dni nie mogłem normalnie ruszać rękoma po zrobieniu bicków.
Po pierwszym treningu nóg przez 3 dni nie mogłem normalnie usiąść i wstać z fotela, a po schodach schodziłem bokiem ;)
  • Odpowiedz
@Saprofit: Mów mi więcej. Wyobraź sobie że mnie nic nie zmiażdżyło, nie miałem nawet nie wiadomo jakiego wysiłku a rabdomiolizie miałem 5x zanim wylądowałem w szpitalu.
  • Odpowiedz
@Saprofit: Nie twierdzę że on może mieć rabdomiolizę. Zwracam tylko uwagę, że myślenie "to tylko mięśnie" może być bardzo zgubne. Sam tak myślałem.
  • Odpowiedz
@spunky: no to ciekawi mnie, co w Twoim przypadku wywołało rabdomiolizę? Przyczyn może być więcej, niż tylko konsekwencje nadmiernego wysiłku, czy urazy zmiażdżeniowe
  • Odpowiedz
@SoSexi: a bo my bez żadnych konaultacji gumy kupiliśmy, żadnego planu, tyle co nic wiedzy, a koleś na yt pokazuje po 11 ćwiczeń na każdą partię i tal wyszło, że lecieliśmy po kolei co pokazywał xD

Mam nauczkę,
  • Odpowiedz
@Saprofit: Nie wiadomo. Jeździłem sporo na rowerze. Rabdomioliza pojawiała się gdy robiłem sobie przerwę. Może wysiłek + jakieś piwko. Cholera wie.

Pytałem lekarza o bóle nóg po jeździe na rowerze. Akurat chodziłem do takiego, który sam jeździł na szosie. Nie wpadł na to że może być to rabdomioliza.

Dopiero przy nie wiem 5-6 razie gdy ból był tak silny, że nie byłem w stanie dojechać samochodem do roboty i pojawiło się drętwienie rąk i mroczki przed oczami to wylądowałem na
  • Odpowiedz
@Wappyn: Gumy są spoko. Sam sobie kupiłem. Można sporo ćwiczeń zrobić bez bawienia się z ciężarami. Żeby mi się tak jeszcze tylko chciało ich używać.
  • Odpowiedz