Wpis z mikrobloga

Kawa z kawiarki, a z kolby czy przelewu to zupełnie inna kawa


@bomba4: bzdura, to jest kawa i to jest kawa, zachowujesz sie jak fanboj thermomixa ktory musi wydac 6000 zł zeby miec dobra kawe
  • Odpowiedz
Acz no 6k za thermomixa bym nie wydał - "lidlomix" w zupełności wystarczy, tym bardziej że udało mi się kupić za chyba 330 euro w niemieckim lidlu (wtedy cos około 1500 PLN)


@a2t1: ta jasne maja juz tam 1500 przepisów chociaz?
  • Odpowiedz
@Lujdziarski: Szczerze dla mnie to świetne urządzenie. Falt, że cena jest absurdalna ale w kontekście ułatwienia w kuchni jest mega. No i jedno urządzenie zamiast 10. Jako zupełnu kulinarny laik i leń to polecam.
  • Odpowiedz
@rudy_defekacjusz: Nie mam thermomixa, ale tak chciałem tylko powiedzieć, że w związku z tym, że posiada funkcję sous vide, to można w nim zrobić zajebiste żeberka albo golonkę. Ba można w nim zrobić fenomenalnego steka.

Zatkao kakao? Już możesz googlować co to to całe souse vide
  • Odpowiedz
@Lujdziarski: Miałem oryginalnego termomixa. Teraz mam również „bogolskiego” kitchen aida + te wszystkie garnki i patelnie z poprzedniej epoki.
Na minus termomikxa:
- Mała pojemność
- niedokładna waga
- cebula zawsze uduszona a nie usmażona
- nie da sie ogolnie robic stir fry
- są tylko ostrza a nie ma haka do wyrabiania ciasta
- gorzej sie myje niz planetarnego z gładką misą (#!$%@? na maksa wodą z płynem nie zawsze
  • Odpowiedz
@jegertilbake oczywiście że odbiega. Mam porównanie i thermomix jest o wiele lepszej jakości.
W tej chwili korzystamy w domu z dwóch thermomixow i oba świetnie dają radę.
  • Odpowiedz