Wpis z mikrobloga

@cichypredator: samsung galaxy A53 5g. Potężna bateria 5000 mAh, wsparcie 5 lat (aktualnie najdłużej na rynku jeśli chodzi o androida). Ktoś ci zaraz napisze, że za słaby procek i menu wczyta się 0,1 sekundy zamiast 0,001 sekundy i dopłać 2 tys. do jakiegoś flagowca, bo tylko wtedy będziesz miał szybki telefon.
  • Odpowiedz
@kerri: Chciałbym, żeby telefon posłużył jak najdłużej, mam na myśli aktualizacje Androida, zabezpieczeń.
@edit. Tak w skrócie, żeby posłużył tak długo jak się da. W tym przypadku nie będzie raczej podmianki na nowy po roku/dwóch.
  • Odpowiedz
@cichypredator: Nie patrz na tę aktualizację aż tak a bardziej na procesor.

Bardzo fajna opcja jest Oneplus Nord 2/2t do 1500 zł. Dobra wydajność, dobry aparat, ekran i lądowanie 65w.
Do 1500 zł idzie dorwać na promocjach, ewentualnie na allegro.
  • Odpowiedz
Nie patrz na tę aktualizację aż tak a bardziej na procesor.


@cichypredator: patrz na aktualizację, bo to ważne kryterium, tym bardziej że głupotą jest w dzisiejszych czasach zmieniać telefon co 2 lata. Telefon to nie tylko hardware. A ten chińskie badziewia dają tylko 1-3 lata wsparcia, no chyba, że kupisz jakiegoś flagowca to niektóre dadzą ci cztery.

Samsung i pixel to jedyne firmy, które dają ci gwarancję 5 letnich poprawek
  • Odpowiedz
@rysiekryszard: na ten moment na oku mam S21 FE (6/128), właśnie tego A53 5G i zastanawiałem się nad POCO F4 z chińczyków (ale w tym przypadku obawiam się o aktualizacje). Czy Pixel ze względu na brak dystrybucji (wsparcia?) w Polsce, w jakiś sposób cierpi?
  • Odpowiedz
@cichypredator: poco f4 bodajże ma 3 lata, te samsungi które wymieniłeś 5, pixel też 5. Pixel nie ma dystrybucji w Polsce? Jest przecież sprzedawany w morele.net na przykład i w kilka innych sklepach, ale szczerze mówiąc nie znam się zbytnio na temat dystrybucji Pixela.
  • Odpowiedz