Wpis z mikrobloga

@luxkms78:

Wystarczy "obrazek przeczytać"

LOL, wypada znać źródło xD

Tutaj mamy do czynienia z wyrywkami książki Ziemkiewicza "Michnikowszczyzna. Zapis choroby". Publikacja wydana w 2005r., kiedy Ziemkiewicz prezentował jeszcze jako-taki warsztat dziennikarski i wykazywał objawy rozsądku. Ziemkiewicz wskazywał wyraźnie że Urban przedstawiał raporty prokuratury, ale widać że w toku wydarzeń "ktoś" postanowił przemilczeć ten element, aby powstało złudzenie jakoby Urban był autorem takich cynicznych tłumaczeń.

@I_am_the_liquor

dla wielu młodych ludzi jest tylko
@luxkms78: I widać kim wtedy musiałeś być. Pytanie co ty tylko w swoim wieku robisz na portalu ze śmiesznymi papieżami? To nie miejsce na takie żałosne frustracje.

Zabawne jest, że jak zawsze o PRLu rozmawiałem z rodzicami to nigdy nie narzekali na tamte czasy, choć zgodnie uważali, że był to kiepski system. Mimo to jakoś sobie potrafili całkiem dobrze radzić bez większych problemów. I nie bój się. Bez żadnych koneksji z
Rozumiem że wiesz coś, czego prokuratura w Polsce nie znalazła przez 30 lat?


@ZasilaczKomputerowy: "Wolna" prokuratura i "wolne" sądy przez 30 lat nie potrafiły rozliczyć większości komunistycznych zbrodniarzy - takie to niezawisłe sądownictwo mieliśmy przez 30 lat. Także daruj sobie takie argumenty.
@localoca: dzięki za ten komentarz.
Właśnie ja nie czuje żadnej różnicy między nim, a jakimś milicjantem czy innym zomowcem, bo wszyscy pracowali dla systemu i dokładali swoją cegiełkę. Urban był dobry w tym co robił i jak napisałeś, był inteligentny. Za to go podziwiam, bo na pewno nie było to łatwe.
@luxkms78: I widać kim wtedy musiałeś być.


@ruda_stuleja: Dzieckiem

Zabawne jest, że jak zawsze o PRLu rozmawiałem z rodzicami to nigdy nie narzekali na tamte czasy


Ależ ja też mam miłe wspomnienia z tamtego okresu - ale nie dlatego że PRL był fajny tylko to jednak wspomnienia w stylu mandarynki na święta, klocki lego z Pewexu na Komunię, koledzy z którymi bawiłem się przez cały dzień zamiast siedzieć przed kompem,
„hehehehe duze uszy miał hehehehe, fajen koło bo z pisu się śmieje hehehehe”


@zieloniutkazielonka: Kwestia tego, że z jednej strony ciężko przeżywać dawne zbrodnie, dlatego m. in. mamy czarny humor, a z drugiej współcześni politycy tak nas znieczulili na ich zepsucie, że Urban wydaje się być po prostu jednym z wielu.
@luxkms78: no podaj nazwiska pisowcy

Pomogę z pierwszym:

1.Jerzy Popiełuszko

2.

3.

Resztę musisz sam, bo ja nie znam


@Zefir_Zdobywca: No nie znasz bo nie chcesz znać - jedynie udając że chcesz - to że o czymś nie wiesz i nie chcesz wiedzieć nie przekreśla tego co miało miejsce. Nota bene już sam Popiełuszko aż nadto wystarczy...

Ja Cię niańczył nie będę - będziesz chciał to sam dotrzesz do informacji.