Wpis z mikrobloga

Mnie przeraża to że żyje w czasach w których ludzie są zmuszeni do poświęcania swojego życia w imie konfliktów. Nie bede ubieral tego w jakies wyszukane słowa, ale dla mnie to jest #!$%@? na maksa.

Tak samo jak #!$%@?ęci są ci którzy się na to godzą xDDD

Ja chce #!$%@?ć w kosmos bo naprawde nie chce żyć w miejscu w którym sprawy załatwia się w ten sposób.

Nie łatwiej byloby ustalić że jak się już #!$%@? to na gumowe kulki i ten kto dostanie odpada? Przecież tak naprawde chodziłoby o to samo, z tym że nie byłoby ofiar.

#wojna #ukraina #rosja
  • 28
@Atreyu: Zgoda, natomiast nie wyklucza to faktu, że żyją wśród naszego pokolenia ludzie, którzy przeżyli okres wojen. Brakuje jeszcze około 50 lat do całkowitego wyplemienia historii brutalnych wojen z teraźniejszych i przyszłych pokoleń, stąd błędne jest określenie ,,że żyje w czasach w których ludzie są zmuszeni do poświęcania swojego życia", ponieważ te czasy z racji pamięci weteranów wojennych nadal istnieją. Dlaczego nie slychac nic o powstańcach styczniowych?
to nikt za żadne skarby nie zmusiłby mnie do skrzywdzenia innego człowieka.


@Mariusz_Drugi: teraz pozostaje pytanie, co jest "naturalnym" stanem człowieka, co leży w jego naturze
bo wychodzi na to, że wojna jest od kiedy tylko są ludzie

po prostu mieliśmy dobry okres hossy,

wychowalismy się w relatywnie dobrych czasach, w dobie popkultur, globalnego dostepu do wiedzy, fajnych rewolucji w głowach mas i dązenia do wolnosci jednostki

wydaje mi się, ze
@elo_: Jako Europa i w pewnej części świat dążymy do powrotu, do czasów, gdzie wpływ szarego obywatela nie mógł mieć wpływu na jakąkolwiek ingerencje w decyzje władcy.
Na przykład mogę dać Chiny, które próbują dojść do podobnego efektu społecznego bez wojen, natomiast za pomocą ostrego komunizmu zabierającemu ,,duszę'' zwykłemu obywatelowi.
nikt za żadne skarby nie zmusiłby mnie do skrzywdzenia innego człowieka


@Mariusz_Drugi: pieprzysz kocopoły, jakby on cię chciał skrzywdzić to byś skrzywdził.

Nie łatwiej byloby ustalić że jak się już #!$%@? to na gumowe kulki i ten kto dostanie odpada?


@Mariusz_Drugi: jak sobie wyobrażasz takie ustalenia z ruskimi? Nawet przedszkolak wie, że by oszukiwali xD
@Atreyu przecież europa zachodnia po drodze była uwikłana w mnóstwo konfliktów ale poza granicami europejskimi. To nie jest tak, że Europejczycy stali się pacyfistami, bo nadal #!$%@? jak #!$%@?. Tylko zmieniła się strefa wpływów i miejsca w których walczyli.

Nie wiem skąd ta wiara w to że Europejczycy stali się pacyfistami i stawianie ich za wzor czegokolwiek. No chyba że ten pacyfizm oznacza to że nie walimi w swojego sąsiada ale w