Wpis z mikrobloga

To co się dzieje się na anglojęzycznym Twitterze to jest dramat curva. Krytyka bidena za wspieranie Ukrainy, ok to jestem jeszcze w stanie zrozumieć, bo co jakaś Karen z Kentucky obchodzi Ukraina, ale sugerowanie, że ruscy mieli prawo ostrzelać rakietami ukraińskie miasta bo Ukraińcy zaatakowali im most krymski?! W palę się nie mieści, a to dopiero wierzchołek góry lodowej. Do tej pory ludzie potrafia ( na zachodzie) powielać już nawet nie rosyjska, ale sowiecka narrację o głodzie w latach 30. #rosja #wojna
#ukraina
  • 20
@salwah: ja natomiast sceptycznie podchodziłem zawsze do rewelacji jakoby były jakieś ruskie farmy troli. Część ludzi faktycznie uważa Rosję za coś pozytywnego np niektóre kraje afrykańskie, myślące, że Rosja była i jest czymś antykolonialnym. Ale to ludzie tam uwierzyli w to tak samo, jak niektote osoby tutaj, że Putin to obrońca tradycyjnych wartości. Softpower rosyjski działa.
@zdzislawspanialy te wszystkie szemrane super konkursy w stylu "wygraj domek, nic nie musisz robić" służą przejmowaniu kont. To są masowe działania, bo takie treści potrafią mieć zasięg liczony w dziesiątkach lub nawet setkach tysięcy użytkowników. Później z takiego konta pani Grażyny można legitnie chwalić putanę i wielką rosję
@zdzislawspanialy: no to ja też myślę jak ludzie na zachodzie, wow, aż duma rozpiera że nie jestem jak przeciętny nabuzowany npc z wypoku.
Dodatkowo cieszę się że Putin zemścił się niszcząc tylko cele ukraińskie a nie np. Baltic pipe.
@Toszeron: tak, ruskie boty spowodowaly ze wiekszoszosc ludzi z uk zaglosowalo za brexitem, tak samo ruskie boty sprawiaja ze inne kraje krytykuja ue (wegry, teraz wlochy, ba - nawet we francji makarons rzucil cos w stylu ze eu to jakis bezglowy twór czy cos takiego). same ruskie boty, przeciez gowno polityka klimatyczna, handel emicjami, szantaze finansowe i ingerowanie w wewnetrzna polityke danych panstw jest spoko