Wpis z mikrobloga

#monopoly #planszowki #dyskryminacjamezczyzn #tatacontent

Zacznę tak - ja pierdziele, co to jest? Żona przytachała do domu Pannę Monopoly. Myślę sobie - kolejna odmiana, może być ciekawie. Pola oznaczone wynalazkami kobiet, budujesz siedzibę firmy zamiast domów i hoteli - ok. No i pierwszy strzał w pysk - kobiety dostają więcej kasy niż faceci. Na start. Po przekroczeniu startu także - 200 dla mężczyzn, 240 dla kobiet. WTF? Dodatkowo kretyńskie karty szansy np. Kupiłaś szpilki, które się rozpadły (pewnie zostały projektowane przez mężczyznę) - otrzymujesz $50. Że, #!$%@?, co? I ja w to chciałem zagrać z dziećmi... Kto to w ogóle dopuścił?

Ok, pomysł z kobiecymi wynalazkami rozumiem, ciekawy i uczący ale cała reszta? Po cholerę przytyki do mężczyzn? Dobrze, że dzieci czytać nie umieją to można niektóre feministyczne wysrywy pominąć ale serio? Aż tak przesączonej feminizmem gry dawno nie widziałem. Nie polecam i przestrzegam.
ZippyTobi - #monopoly #planszowki #dyskryminacjamezczyzn #tatacontent

Zacznę tak -...

źródło: comment_1665380708axmGI1wdvGepYoScNnKagE.jpg

Pobierz
  • 168
  • Odpowiedz
@ZippyTobi: kilka lat temu widziałem film z tym od ShoeOnHead https://www.youtube.com/watch?v=gAlgoyxTN5M
i generalnie wtedy była z tego sroga beka w internecie

No i najśmieszniejsze jest to, że monopoly jak i wiele innych gier planszowych jest #!$%@? zupełnie neutralna. Każdy ma w niej dokładnie takie same szanse i tylko szczeście, lub umiejętności decydują o tym jaki będziemy mieć wynik. Przecież to powinien być ideał dla chcących równouprawnienia ( ͡° ͜
  • Odpowiedz
@Hylfnur: Wciąż, to że ktoś tam krytykuje w środowiskach akademickich nie zmienia faktu, że gra dobrze odzwierciedla jak funkcjonuje feminizm w prawdziwym świecie i co więcej, jest po prostu bazowana na rozwiązaniach już wdrożonych.
  • Odpowiedz
@ZippyTobi:

Za wynalazcę takiej kamizelki uważany jest Jan Szczepanik.

Sporo wcześniej, bo już w roku 1893, pracę nad taką kamizelką rozpoczął polski zakonnik mieszkający w USA - Kazimierz Żegleń.

To jak to w końcu było z tą kamizelką( ͡
  • Odpowiedz
@ZippyTobi: No co, gra uczy, ze kobiety nie potrafią poradzić sobie w świecie bez dodatkowej pomocy. Sama prawda. Mając równe szanse kobiety zawsze będą gorsze niż mężczyźni. Był nawet taki program gdzie na jednej wyspie byli sami faceci, a na drugiej kobiety. Oczywiście kobietom od razu skończyło się żarcie, nie zrobily żadnego schronienia i ogólnie zaczęłyby zdychać xD


Masz moze linka czy cos? Chetnie bym obejrzal xD
  • Odpowiedz
@ZippyTobi: Dlaczego kobiety nie zakładają firm w których zatrudniają tylko kobiety, ewentualnie facetów na produkcję / magazyn / transport jeśli robią coś ciężkiego(i o ile będą chcieli przyjść xD) ? Nie wiem, ale się domyślam ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Po przekroczeniu startu także - 200 dla mężczyzn, 240 dla kobiet


@ZippyTobi: autorzy gry są mizoginami, bo takie coś sugeruje jakby uważali kobiety za gorsze, że musza dostawać więcej $. Jakbym był kobietą, to bym się obraził.
  • Odpowiedz
Był nawet taki program gdzie na jednej wyspie byli sami faceci, a na drugiej kobiety. Oczywiście kobietom od razu skończyło się żarcie, nie zrobily żadnego schronienia i ogólnie zaczęłyby zdychać xD


@Radiativ: holenderska wersja Robinsonów z podziałem na grupę męska i żeńska xD
  • Odpowiedz