Wpis z mikrobloga

Flagi Republiki Chińskiej powiewające w dniu święta narodowego na wyspie Beigan, archipelag Mazu. Na horyzoncie widoczne Chiny kontynentalne ( ͡º ͜ʖ͡º)

10 października to święto narodowe Republiki Chińskiej, chociaż teraz to już bardziej po prostu święto narodowe Tajwanu. W tym dniu rozpoczęło się powstanie w Wuchangu, które doprowadziło do obalenia dynastii Qing i ustanowienia Republiki Chińskiej.

Dla mnie osobiście to święto jest symbolem wolności, której pomimo bycia „obcym” mogę doświadczać na Tajwanie. Tak długo, jak ta flaga powiewa na tym kawałku ziemi, tak długo mogę się cieszyć możliwością życia w nowoczesnym, demokratycznym i otwartym na świat państwie pełnym przyjaznych i zawsze pomocnych ludzi.

#azja #tajwan #chiny
Pobierz fuji - Flagi Republiki Chińskiej powiewające w dniu święta narodowego na wyspie Beiga...
źródło: comment_16653705897Uk0bEdTs0haq742kvHcpl.jpg
  • 15
18+

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.

@fuji: szkoda że historia w szkole nie uczy za bardzo o tym jak zmieniały się administracyjnr granice oraz podziały geograficzne poza Europą. No Jak to było z Tajwanem i Chinami że jedni są jak Niemcy teraz a drudzy jak Polska ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Ale wiem że Hetman Żółtek pokonał pod Cycorami Australijczyków
@fuji: Super miejsce, byłem tam tylko na 2 tygodniowym wyjeździe jeszcze przed covidem ale bardzo mi się podobało. Ludzie jeżdżą ciągle w te same zadeptane miejsca a Tajwan to idealny turystycznie kierunek. Prawie zerowa przestępczość, nikt cię nie #!$%@? na ulicy nawet jak chodzisz z telefonem i portfelem na wierzchu w środku nocy, nikt za tobą nie woła: kierowniku daj na wino, praktycznie zero jakichś inżynierów czy doktorów co przypłynęli na