Wpis z mikrobloga

wykluczyli go za posiadanie zakazanej książki


@Katiee: xD

Nie ma takiej opcji. Ale rozumiem, dlaczego tak to tłumaczył.

W ogóle to wykluczeni nic złego nigdy nie zrobili, to zawsze wina innych.

Przystępując do wspólnoty, zgadzasz się przestrzegać zasad.

Wykluczenie za bicie żony? Wina tych, którzy nie chcą ci już mówić "Dzień dobry"...
  • Odpowiedz
Przystępując do wspólnoty, zgadzasz się przestrzegać zasad.


@ksetlak: Ale czy ja powiedziałam ze jest inaczej ?

Samo słowo "zakazana" wyjaśnia że coś jest zabronione więc tego chyba tłumaczyć nie trzeba.
  • Odpowiedz
@Katiee: Nie ma żadnych zakazanych książek dla Świadków Jehowy.

BTW, to naprawdę przerażające, że ludzie tak mało wiedzą na temat swoich sąsiadów i zamiast po prostu z nimi porozmawiać, powtarzają bzdury. Jeszcze, żeby nie było okazji...
  • Odpowiedz
@Katiee: Jeśli ma powtarzać to, co jest napisane na stronach szkalujących Świadków, to może sobie darować, bo już czytałem. Tak samo jak tego typu książki.
  • Odpowiedz
  • 15
@ksetlak Jestes SJ? Jak długo? Byłem tarszym zboru, pionierem stalym po Kursie Usługiwania. Czy czytałeś książkę Kryzys Sumienia? Tylko nie pisz, że mozesz ja przeczytać ale nie chcesz. Sj nie może czytać książki napisanej przez byłego członka CK.
Wywiad, że mną możesz tu przeczytać:

https://noizz.pl/big-stories/byly-swiadek-jehowy-w-co-wierza-jak-wyglada-ich-zycie-i-dlaczego-odszedl-ze-wspolnoty/pe9v9n2?utm_source=noizz.pl_viasg_noizz&utm_medium=referal&utm_campaign=leo_automatic&srcc=ucs&utm_v=2
  • Odpowiedz
@ksetlak: dlaczego ma sobie darować, skoro większość z nich pisze prawdę? To właśnie osoby, które odeszły, są najbardziej rzetelne w przekazaniu, jak tam naprawdę jest. Poczytaj sobie chociażby mój tag #nowomowajehowych, powołuję się tam na oficjalne nauki Świadków Jehowy, oraz ich oficjalne źródła, ze Strażnicy, jw.org i nie tylko.
  • Odpowiedz
@userrrr:

dostalbyś prace w korporacji np banku, bo Jehowi podobno mogą zalatwić robote swoim

Jakiego banku lol? Wielu z nich ma własną działalność i właśnie dlatego chętnie zatrudniają innych Świadków. Każdy z nich mówił mi, że żałuje iż pracuje z kimś ze zboru, tak więc żaden profit ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
@Katiee: jak ktoś szkaluje byłych Świadków Jehowy uważając, że zawsze to ich wina i że to normalne, iż rodzina i "przyjaciele" (tylko warunkowi) zrywają z nimi kontakt i jeszcze do tego twierdzi, że każdy były ŚJ to osoba postępująca niemoralnie, to moim obowiązkiem jest takiemu osobnikowi wyjaśnić to i owo. Ale po jego wypowiedziach widać, że albo jest Świadkiem, albo jest z nimi bardzo blisko, więc na razie syndrom wyparcia i
  • Odpowiedz
@Katiee: byłam, odeszłam z własnej woli, po tym jak przeanalizowałam ćwierć wieku mojego nieszczęsnego życia tam i dotarło do mnie, ile tam jest fałszu i obłudy. Potem dowiedziałam się o kryciu pedofilii w zborach i kurtyna opadła. Zapraszam na mój tag #nowomowajehowych ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@SaintWykopek: U Jehowych ludzie nie są wcale mili i kochani, chyba, że należysz do inner circle zboru. Kobiety są takie same jak wszędzie i to nie jest tak, że kończysz 18 lat i swatka szuka Ci byle jakiej byle była. Do tego indoktrynacja, pranie mózgu, czepianie się o każdy aspekt życia i ostracyzm jak jesteś inny. Byłam, nie polecam.
  • Odpowiedz