Wpis z mikrobloga

J----a polska szkoła zarządzania. Jestem w nowej firmie i nie chciano dać seniorom programistom podwyżek inflacyjnych i ci się zwolnili. Aplikacje które zostały przez nich napisane są kluczowe w firmie i bez nich firma nie zarabia. Nikt mnie nie wdrożył w te apki, dokumentacji nie ma, tylko instrukcje dla użytkowników. Grzebanie w tym to koszmar. Jira płonie od zgłoszeń, wszystko się sypie. Został mi miesiąc do końca umowy i nie wiem co mam zrobić. Kierownictwo udaje że nic się nie stało, jest zajebiście. No problem w tym, że zaklinają rzeczywistość... Szans na podwyżkę za miesiąc przy podpisaniu umowy nie ma. Na rekrutacji mówili że jest super atmosfera i zgrany zespół a tu się okazuje że wszyscy się zwalniają. Chce mi się płakać, czeka mnie z-------l po godzinach bo nie ma szans tego ogarnąć. (,) Za nadgodziny też nie chcą płacić. W co ja się w------m... #programowanie #gorzkiezale #korposwiat #pracbaza
  • 77
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@CalibraTeam: lepiej przyznać ze nie dasz rady niż świecić oczami za miesiąc na dywaniku u głównego janusza ze z------s. Wiem ze to mało komfortowa sytuacja ale wiem tez z doświadczenia ze zatajanie czegoś takiego to b---a z gownem. Szukaj pracy remote, napisz mi swoj stack bo nie wierze ze to taki problem z nowa praca
  • Odpowiedz
Na jakiej w ogóle podstawie mieliby Cię w-----ć? Za brak chęci na robienie nadgodzin za darmo?


@Cumulonimbus: proszę Cię, pracowałeś kiedyś? janusz jak mu się nie podobasz to cie w--------a z firmy i koniec
  • Odpowiedz
@CalibraTeam: jest w c--j roboty zdalnej. Nie masz linkedin? Mam tyle lat exp co ty. Tam headhunterzy spamuja milionami ofert 100% zdalnych za stawki od 25k w górę. Nie chciało mi sie zmieniać roboty to rzucałem 500€ dniówki i sie udało złapać taka ofertę ( ͜͡ʖ ͡€) mordo nie daj sie
  • Odpowiedz
@CalibraTeam: mam szczera nadzieje, ze to bait. Jeśli tak wyglada twoje życie zawodowe jako programisty po 8 latach, to coś poszło okrutnie nie tak. Jest mnóstwo pracy w 100% zdalnie, za kilkukrotnie wyższe stawki seniorskie niż 7k. Abstrahując od wykopowych mitomanów, te słynne 15k przy 8 latach wartościowego expa to powinna być serio stawka z tych niższych.
  • Odpowiedz
8lat doswiadczenia, a w postach wczesniej pisales, ze dostales wyplate 7k. Ty programujesz czy tylko odkurzasz klawiatury devom?


@bastianek321: Wiele osób z mniejszych miast porównuje swoje zarobki do przeciętnych etatów w okolicy i dla nich to kokosy ( ͡° ͜ʖ ͡°) Poza tym mógł siedzieć lata w jakimś lokalnym k--------u i nie zna lepszych miejsc.
  • Odpowiedz
Tak czy siak bez podstawy w-----c nie może i basta.


@Cumulonimbus: ale mi się kończy okres próbny... mogą mnie wywalić bo "nie pasuje do zespołu" przecież nikt nie napisze "nie chciał robić darmowych nadgodzin i gasić pożaru, wywołanego przez odejście pracowników"
  • Odpowiedz
@cotidiemorior: LOL, internetowa szkoła prawa pracy :D
Krótko: pracownik nie może odmówić nadgodzin, a pracodawca nie może odmówić zapłaty za nadgodziny.
Jeżeli pracodawca nie płaci, to PIP i sąd pracy, ewentualnie rozwiązanie umowy w trybie art. 55 §1(1) KP, a nie wychodzenie z pracy po 8 godzinach, bo wtedy pracownik sam się naraża na dyscyplinarkę :D
  • Odpowiedz
dostał tylko zadań tyle, że przez 8 godzin nie może przerobić

A z tego. Bo skoro jest na umowie o pracę, to on po prostu wykonuje te zadania w czasie pracy. Jeżeli nie zdąży jednego dnia, to one przechodzą na kolejny. Jeżeli zaś pracodawca chce, żeby były zrobione danego dnia, to znaczy że wymaga nadgodzin. Jeżeli tak, to musi dodatkowo zapłacić.
W tej relacji istnieje dwukrotna zależność: pracownik nie może odmówić nadgodzin,
  • Odpowiedz