Wpis z mikrobloga

#!$%@? polska szkoła zarządzania. Jestem w nowej firmie i nie chciano dać seniorom programistom podwyżek inflacyjnych i ci się zwolnili. Aplikacje które zostały przez nich napisane są kluczowe w firmie i bez nich firma nie zarabia. Nikt mnie nie wdrożył w te apki, dokumentacji nie ma, tylko instrukcje dla użytkowników. Grzebanie w tym to koszmar. Jira płonie od zgłoszeń, wszystko się sypie. Został mi miesiąc do końca umowy i nie wiem co mam zrobić. Kierownictwo udaje że nic się nie stało, jest zajebiście. No problem w tym, że zaklinają rzeczywistość... Szans na podwyżkę za miesiąc przy podpisaniu umowy nie ma. Na rekrutacji mówili że jest super atmosfera i zgrany zespół a tu się okazuje że wszyscy się zwalniają. Chce mi się płakać, czeka mnie #!$%@? po godzinach bo nie ma szans tego ogarnąć. (,) Za nadgodziny też nie chcą płacić. W co ja się #!$%@?... #programowanie #gorzkiezale #korposwiat #pracbaza
  • 77
myślałam jednak, że w tej branży jest rynek pracownika


@NoMoreTearsJustSmile: Niby jest ale nie do końca. Rynek pracownika jest u ludzi z doświadczeniem (tak z 2-3 lata conajmniej) i w dużych miastach. Jak dopiero wchodzisz na rynek pracy to jest masa innych osób chętna na to samo miejsce i nie jest wcale tak łatwo się przebić. Jak jesteś juniorem też nie zawsze jest różowo. Rynek pracownika zaczyna się gdzieś od poziomu
W co ja się #!$%@?...


@CalibraTeam: dobrze, że użyłeś pierwszej osoby bo masz rację - sam się #!$%@?łeś. Zapamiętaj sobie na całe życie, że w każdej robocie, jeżeli coś działa - management ma #!$%@? bo działa. Skoro pokazałeś, że seniorów nie ma, a wszystko działa dalej - no to w czym problem. Oni problemu dosłownie NIE WIDZĄ.

Za to jak to #!$%@? to oczywiśćie, że będzie Twoja wina.

Najmniejsza rzecz, której
@CalibraTeam: Rozumiem Cię, że chcesz wsio zrobić. Dużo ludzi tak ma, w tym ja. Ale jak się teraz nie przejedziesz, to później też za to zapłacisz. Spróbuj na chłodno sobie wyobrazić dalszą współpracę z tymi ludźmi w przyszłości. Jeśli nie docenią Cię teraz, to będzie raczej tylko gorzej, albo tak samo, czyli źle.
Żeby zrozumieć, że trzeba się cenić musiałam aż za granicę wyjechać. A wyjechałam, bo moich dwóch z trzech
@CalibraTeam: jak się czyta takie posty, to się bardziej docenia w jakiej firmie się pracuje. Wszyscy sobie ufamy i jesteśmy lojalni wobec siebie (zarówno pracownicy jak i pracodawcy). Ze 2 razy w tym roku musiałem pracował koło północy bo coś ważnego się popsuło na produkcji. I co? I nic. Mógłbym napisać szefostwu, że danego dnia sobie to odbieram i wiem jaka była by odpowiedź: "jasne. Super, ok". Ale nawet nie muszę
@CalibraTeam Ale mówisz że w twoim rejonie cienko z robotą więc zakładam że jakies mniejsze miasto a o tym też pisałem że nie pomaga.
Poza tym wybacz słowa ale te 8 lat chyba mało cię doświadczyło że pozwalasz sobie na #!$%@? nadgodzin za darmo? Przy tym doświadczeniu powinni całować cię po stopach że jesteś a nie ryzykować utratę cennego dziś pracownika nie płacąc nadgodzin
via Wykop Mobilny (Android)
  • 6
@CalibraTeam: 8 lat expa i tak się dajesz? Robisz tyle ile w umowie i nic więcej, po to jest umowa
Jak na b2b i stawka godzinowa to wystawiasz fakturę na liczbę godzin i elo

Ja jestem w trakcie zmiany pracy i od miesiąca chodzę na interview, średnio jedno co 2 dni, a odrzucam te mało ciekawe i mało płatne oferty, zostawiam tylko fajne, więc na lajcie coś znajdziesz

Nota bene też
via Wykop Mobilny (Android)
  • 7
@CalibraTeam: czytając wpisy podobnej treści zawsze mam to samo uczucie. Brak, absolutny brak szacunku do kogoś kto daje się #!$%@?ć na nagrodzony, za które nie płacą. Skoro wyjebia Cię z roboty za to, że nie robisz nadgodzin to trudno. Obowiązuje Cię etat i nie #!$%@? więcej. Reszta to twój czas prywatny i możesz go poświęcić na pracę za odpowiednie wynagrodzenie. Naplują Ci w twarz a mówisz że deszcz pada i narzekasz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@CalibraTeam: ja na poczatku 2021 jak mialem ~4.5 roku doswiadczenia to dorwalem prace w 100% zdalna w firmie z NYC, da sie zrobic. Majac 8 lat masz juz wszystkie drzwi otwarte. Dzieki pandemii jest masa pracy zdalnej i w Polsce i za granica.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@CalibraTeam: jak to kurna nie chcą płacić za nadgodziny xD
To nie pracujesz w nadgodzinach.

Kurna ja rozumiem zastepowalny robol na taśmie, ale typie masz jakieś kwalifikacje, to już odpalaj linkedina i odpisz na ze 3 oferty i robota się sama znajdzie.
Jeszcze zwłaszcza teraz, bo jest zmiana kwartału i widać, że się rekrutywki odpaliły.

A już w ogóle nie ogarniam jak możesz się bawić w ten caritas czy pck i