Wpis z mikrobloga

My jako ludzkość mamy przypadłość do pewnego rodzaju "cukrowania" rzeczywistości i historii

Doskonale to widać na przykładzie rekonstrukcji historycznych. Dziś wielu ludzi uważa że przebieranie się i naśladowanie np wikingow to świetna zabawa. Ogólnie bardzo fajni ludzie ciekawa kultura itp.

Ale tak naprawdę byli to bandyci którzy mordowali gwałcili i kradli. A my robimy z tego taka wesoła zabawę.

Czy za kilkaset lat ludzie będą się przebierać dla zabawy za rosyjskich orków którzy obecnie gwalca i zabijaja na Ukrainie?

Według mnie takie cukierkowanie historii powoduje u ludzi fałszywy obraz świata.

#antynatalizm #historia #depresja
Pobierz galek - My jako ludzkość mamy przypadłość do pewnego rodzaju "cukrowania" rzeczywisto...
źródło: comment_1665167166FSlsfLcOPQCpZ0wKJbAeg5.jpg
  • 38
@duzeelobenc to trochę tak jakby zrobić inscenizacje z napadu na bank gdzie zastrzelono ludzi dla pieniędzy.

Tylko taka fajna żeby był pistolet na kulki i wszyscy patrzyli i się cieszyli
@Leszcz_pancerny_w_rzucik_malowany W ogóle tak nie jest. Ty chyba o larpach fantasy mówisz (nie wiem, nie byłem), bo na turniejach nikt nie odgrywa żadnych ról XDDD

Przyznaj, ktoś z rekokonstrukcji poderwał laskę, do której uderzałeś i teraz wymyślasz jakieś głupoty ze złości xd
@Leszcz_pancerny_w_rzucik_malowany Naprawdę mam wrażenie, że mylisz larpy z rekonstrukcja. Nic co mówisz nie ma w ogóle miejsca w rekonstrukcji.

Jestem dość obiektywny, bo sam nie robię rekonstrukcji, ale zdarzylo mi się być na turnieju w roli rekonstruktora, gdyż mój przyjaciel się tym zajmował. Więc wiem, jak to wygląda i byłem, widziałem, a jednocześnie nie zajmuje się tym na co dzien czy w ogóle, więc nie muszę tego bronić za wszelką cenę.

To