Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 68
Ktoś ogarnia czy idzie to gdziekolwiek zgłosić?

W mojej gminie od jakiegoś czasu jest nowy dentysta. Pracuje w gminnym ośrodku zdrowia i przyjmuje na NFZ oraz prywatne. Jest z Ukrainy i publicznie na profilu informuje o cenach. Dla Polaków są inne a dla Ukraińców jest dużo taniej. Oczywiście wybuchła z tego powodu lekka dyskusja finał jest jednak taki, że Polacy mają oddzielny cennik bez zniżek (około 30%). Czy tego nie można podłączyć pod jakaś dyskryminację na tle narodowościowym szczególnie we własnym kraju?

#prawo #pytaniedoeksperta #ukraina
  • 56
Czyli mogę zatrudnić Polaka za inną stawkę w pracy i Ukraińca za dużo mniej i będzie to legalne tak?


@Caracas: ale on nie zatrudnia Polaków i Ukraińców xD
@Caracas: po tym jak jakiś piekarz czy ktoś został ukarany bo nie chciał chleba sprzedać gejowi to Ziobro zmienił ten przepis i teraz chyba każdego klienta możesz obsługiwać inaczej xd

Nie wiem na ile to prawda ale był ten temat pod dyskusja od onucy z Krakowa co jest tłumaczem ( ͡° ͜ʖ ͡°)
tak. Było niezgodne z prawem, nie mogłeś odmówić wykonania usługi albo stopniować cen w zależności od różnych czynników, a teraz możesz, bo pan zero stwierdził że przepis godzi w katolików


@Przegrywek123: Co za bzdura xD To dotyczyło odmowy wykonania usługi, a nie stopniowania cen za tę samą usługę w zależności od narodowości klienta/pacjenta.
po tym jak jakiś piekarz czy ktoś został ukarany bo nie chciał chleba sprzedać gejowi to Ziobro zmienił ten przepis i teraz chyba każdego klienta możesz obsługiwać inaczej xd


@korin_: Nie chciał upiec tortu na wesele dwóch homoseksualistów, a nie sprzedać chleba gejowi. I powoływano się konstytucyjne prawem do wolności sumienia i religii, a tamta sytuacja przynajmniej prawdopodobnie była prowokacją. Nawet jeśli nie była i jeśli powoływano się niesłusznie, to ten