Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 68
Ktoś ogarnia czy idzie to gdziekolwiek zgłosić?

W mojej gminie od jakiegoś czasu jest nowy dentysta. Pracuje w gminnym ośrodku zdrowia i przyjmuje na NFZ oraz prywatne. Jest z Ukrainy i publicznie na profilu informuje o cenach. Dla Polaków są inne a dla Ukraińców jest dużo taniej. Oczywiście wybuchła z tego powodu lekka dyskusja finał jest jednak taki, że Polacy mają oddzielny cennik bez zniżek (około 30%). Czy tego nie można podłączyć pod jakaś dyskryminację na tle narodowościowym szczególnie we własnym kraju?

#prawo #pytaniedoeksperta #ukraina
  • 56
  • Odpowiedz
I na pewno niesprzedanie chleba gejowi byłoby oczywistą dyskryminacją.


@kilemile: W sumie jednak nie.

Z uwagi na wskazany powyżej wyrok Trybunału Konstytucyjnego, możliwości działania są znacznie ograniczone. Analiza orzecznictwa prowadzi jednak do wniosku, iż ani ustawa o równym traktowaniu, ani Kodeks cywilny nie zapewniają skutecznej ochrony przed nieuzasadnioną odmową spełnienia świadczenia.


Na drodze cywilnej bowiem, można w zasadzie dochodzić roszczeń w przypadku zawarcia umowy z usługodawcą i niespełnienia przez niego zobowiązań
  • Odpowiedz
@korin_: Nie chciał upiec tortu na wesele dwóch homoseksualistów, a nie sprzedać chleba gejowi. I powoływano się konstytucyjne prawem do wolności sumienia i religii, a tamta sytuacja przynajmniej prawdopodobnie była prowokacją. Nawet jeśli nie była i jeśli powoływano się niesłusznie, to ten szczególny przypadek nie ma zastosowania do innych problemów, bo Polska to nie USA. A już na pewno nie do tego, ani nie do tej rosyjskiej tłumaczki. I na pewno
  • Odpowiedz

@korin_: Nie jest to idiotyczne. W sumieniu tego cukiernika udział w czymś, co jego religia postrzega za bardzo ciężki grzech było wykluczone. Sprzedaż chleba, że by ktoś mógł się najeść to coś zupełnie innego. Można się z tym cukiernikiem nie zgadzać, ale taką właśnie wolność sumienia chroni nasza konstytucja.

Na marginesie - zgodnie z tym, co wkleiłem powyżej, w drugą stronę sytuacja jest dokładnie taka sama - ateista-antynatalista mógłby zgodnie z
  • Odpowiedz
@Caracas: Domyślam się że to bait i nawiązuje do tej z krakowa, ale bait bardzo dobry bo po komentarzach pokazuje jak wielkie ukraińskie zapalenie mózgu panuje na tym portalu xD Pod postem tamtej z krakowa były komentarze że dojeżdżać ją bo to dyskryminacja na tle narodowościowym i to po 3000 plusów zbierały, a w tym wątku że tak można i nie robi złych rzeczy ( ͡° ͜ʖ ͡°
  • Odpowiedz
@korin_: Nie jest to idiotyczne. W sumieniu tego cukiernika udział w czymś, co jego religia postrzega za bardzo ciężki grzech było wykluczone. Sprzedaż chleba, że by ktoś mógł się najeść to coś zupełnie innego. Można się z tym cukiernikiem nie zgadzać, ale taką właśnie wolność sumienia chroni nasza konstytucja.


@kilemile: w którym miejscu jego religia postrzega to jako ciężki grzech?
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Czyli mogę zatrudnić Polaka za inną stawkę w pracy i Ukraińca za dużo mniej i będzie to legalne tak? Mogę podać to oficjalne czy w przypadku dyskryminacji Ukraincow to już tak nie działa?


@Caracas: W Polsce można całkowicie legalnie zawrzeć umowy z zupełnie różnymi stawkami z pracownikami. Nie wszyscy muszą mieć tyle samo.
  • Odpowiedz
@korin_: ok
a czemu nie chcial mu sprzedac?
i czemu osoba odpowiedzialna za sadownictwo w Polsce zajmuje sie takimi #!$%@? a nie np. tym ze bandyci z Pruszkowa organizuja sobie spotkania, gale staja sie celebrytami i wgl (przyklad slowika) a nie gnija w wiezieniu gdzie ich miejsce?
  • Odpowiedz
@korin_: ok

a czemu nie chcial mu sprzedac?

i czemu osoba odpowiedzialna za sadownictwo w Polsce zajmuje sie takimi #!$%@? a nie np. tym ze bandyci z Pruszkowa organizuja sobie spotkania, gale staja sie celebrytami i wgl (przyklad slowika) a nie gnija w wiezieniu gdzie ich miejsce?


@Nightchill: też uważam, że są ważniejsze tematy niż ten co podałeś. Jeśli mam być szczery to nie chce mi się zajmować tym tematem.
  • Odpowiedz