Wpis z mikrobloga

Tak jak zapowiedziałem w
TYM wpisie, moja minirecenzja okularów AR Nreal Air:

Wysyłka z Japonii do UK zajęła około 4 dni, zapłaciłem za nie 330GBP.

Zdążyłem przetestować je na Steam Decku i Samsungu Galaxy S21FE podczas podróży samolotem i pociągiem, ogólne wrażenia bardzo pozytywne, całkowicie zmienia odbiór gier czy filmów w porównaniu z małymi ekranami smartfona czy handhelda.
Przy użyciu z telefonem ekran smartfona musi być cały czas włączony i może działać jako touch pad albo po prostu jako klon.
Przejściówka na HDMI nie jest jeszcze dostępna ale na pewno kupię jak tylko wyjdzie.

Plusy:
Ekrany OLED w okularach dają świetne kolory i czerń, bez porównania ze zwykłymi ekranami IPS czy nawet AMOLED smartfonów.
Dałem paru osobom do przetestowania i za każdym razem reakcja była identyczna: WOW, robi wrażenie.
Obawiałem się że w dłuższym użytkowaniu będą męczące lub po prostu ciężkie, ale po dwóch godzinach nie odczułem żadnego dyskomfortu, kabel też nie przeszkadzał.
Wygoda tego że można oglądać wszystko w dowolnej pozycji głowy czy ciała.

Minusy:
Cena, troche to jednak kosztuje.
Zauważalne zwiększenie użycia baterii, ale tragedii nie ma, a do tego zazwyczaj urządzenia mają jeden port USB C, więc bez kosztownych hubów nie da się ładować podczas użytkowania.
Aplikacja Nebula na telefony działa bardzo słabo, zacina się i na przykład do youtube nie da się zalogować(przynajmniej u mnie tak było)

Na koniec najważniejsze - czy wygląda się w tym jak debil?
Tak, ale tylko trochę. Na recenzjach na YT zawsze pokazywane są centralnie z przodu i w zacienionych warunkach gdzie nie widać wewnętrznych soczewek, w rzeczywistości jest trochę inaczej.

#gadzety #gry #technologia #steamdeck #pcmasterrace
  • 10
@P0G0: plusowałem, ale w sumie nei wiem, co to xD Czy to jest taka opcja jak oglądanie filmów na VR? W sensie rzucasz sobie grę na okulary i masz wrażenie gry na takim kinowym ekranie?
@P0G0: a no to fajna sprawa w sumie, podobało mi się to w Oculusie. Natomiast cena jest za wysoko raczej, dałbym za takie rozwiązanie no może max 800zł, ale skłaniałbym się ku 400-500, a po aktualnym kursie to wychodzi 1840