Wpis z mikrobloga

Ile kasy przeznaczacie na podróże? Jak czesto podrozujecie?
Mamy z mezem pewien konflikt ;) nigdy zle nie zarabialismy, od jakiegos czasu jednak oboje poprawilismy swoje zatobki i dochody wzrosly nam 2x.
We mnie odzywa sie wewnetrzna cebula i troche strach przed recesja i mam ochote gromadzic kase i pozistac przy w podrozach dwa razy do roku po Europie, jak do tej pory (nie naleze do rozrzutnych osob).
Maz chcialby natomiast podrozowac duzo i w bardziej egzotyczne rejony (juz planuje meksyk w grudniu i zanzibar w lutym). Twierdzi, ze wypoczniemy a i tak pomimo podrozy bedziemy odkladali wiecej niz kiedys.
Kto ma racje? #podroze
  • 21
@marta_am: W okolicach 10k rocznie mi wychodzi. Mooooże nieco więcej, ale raczej mniej. Nigdy nie liczyłem tego jakoś mocno - jak czuję że muszę ruszyć tyłek to kupuję bilety, rezerwuję nocleg i jadę. Pojedynczo zawsze wychodzi trochę. Ostatni rowerowy urlop we wrześniu pochłonął prawie 6k. Hajs nie jest tego warty żeby sobie życia odmawiać w imię oszczędzania.

@utede: Oboje mamy wolne zawody i firmy. On ma wlasna firme i pracownikow. A ja dlubię w It i mam nienormowany czas pracy. W sumie on jest w lepszym polozeniu niz ja, bo ja tyle zarobie, ile naklikam :P
@marta_am: praktycznie co miesiąc po Europie plus tak w zależności od tanich biletów 2-3 razy coś innego, czasem Ameryka Południowa/Środkowa, czasem Azja, Afryka a i trafiła się Grenlandia. Ile wydajemy ? Szczerze nie wiem, jesteśmy średnio budżetowi i jakoś tak nigdy nie wyliczaliśmy, na jedzenie i opłaty w kraju nam starcza. Życie masz jedno, więc korzystaj nawet jak końcówka będzie słabsza to tak powiesz, że 90 % przeżyłaś zajebiście, o ile