Wpis z mikrobloga

@interpenetrate no tu raczej chodzi o wrażliwość receptorów na dht, dlatego jedni mogą mieć dht #!$%@? w kosmos i głowę pełna włosów (niektórzy sterydziarze?), a inni biorą finasterydy i dutasterydy, dht zdecydowanie obniżone a i tak włosy wypadają. Kwestia genetyki
@Paqqno: no tak, i tak jak pisałem można mieć
receptory niewrażliwe - niski dht
receptory niewrażliwe - wysoki dht
receptory wrażliwe - niski dht
receptory wrażliwe - wysoki dht

więc to działa w obu kierunkach, no i pytanie teraz z której strony się z tym walczy. Ogólnie obniża się wrażliwość receptorów, czy zmniejsza poziom wydzielanego przez organizm dht?
Spotkał się ktoś z jakąś stroną która profesjonalnie opisuje te zależności, bo chyba
@interpenetrate no ale nie masz jak obniżyć wrażliwości receptorów. Jedyne co można zrobić to przeszczep i w miejsce tych włosów które były wrażliwe przeszczepić te mniej wrażliwe, z tyłu lub boku głowy.
Są dwie opcje generalnie żeby z tym walczyć, pierwsza to zmniejszenie poziomu dht - przez finasteryd bądź dutasteryd. Niektórym to wystarczy, ale poza dht to receptory mogą też być wrażliwe na inne hormony, chociażby zwykły testosteron, który po obniżeniu dht
no ale nie masz jak obniżyć wrażliwości receptorów. Jedyne co można zrobić to przeszczep i w miejsce tych włosów które były wrażliwe przeszczepić te mniej wrażliwe, z tyłu lub boku głowy.


@Paqqno: prawda, receptory są genowe, żeby zmienić receptory jak rozumiem trzeba zmienić skład cebulek włosów. A włosy okresowo wypadają z cebulek, ale cebulki zostają w skórze tak? po prostu włos z nich odrasta w przypadku gdy nie są wrażliwe na
@interpenetrate: DHT ogólnoustrojowo jest bardzo ważne. Jak sobie podbiłem dht teściem, to czułem się ( i czuję nadal) przezajebiście. Pomimo tego, że używam topical fina, to dht we krwi mam wysokie. Mam nadzieję jedynie, że w skalpie niskie, no ale tego nie zbadam
@interpenetrate:

Mieszek włosowy (organ) cyklicznie produkuje cebulki włosów, z których wyrasta włos - rośnie on 2-6 lat, cebulka wypada i proces się powtarza.

Osoba która ma łysienie androgenowe posiada unikalną kombinację do 200 genów odpowiedzialnych za łysienie.

Mieszek ma receptor androgenowy. Na skutek przyłączenia się do receptora hormonów androgenowych (testosteron, DHT i inne) następuje ekspresja wadliwych genów.

Ekspresja genów prowadzi do miniaturyzacji mieszka włosowego tuż przed wyrośnięciem nowej cebulki. Ponieważ mieszek