Wpis z mikrobloga

W Polsce banda ameb wyszła na ulice z powodu Floyda mimo, że w Polsce dyskryminacja rasowa czy niewolnictwo kolonialne to tematy obce.


@MLGkunek: zgadzam się w stu procentach.
I dziękuję że sam wykazałeś podobieństwo bandy ameb w postaci rozhisteryzowanych nastolatek, do siebie i polskiego prawactwa. Ten sam poziom odklejenia.

To przede wszystkim szkodzi aktorom pochodzącym z mniejszości, gdyż głównym kryterium naboru stają się cechy biologiczne nie
  • Odpowiedz
@bastek66 jest czy nie jest, to najmniej istotne ¯_(ツ)_/¯

@FrasierCrane jak zwał, tak zwał; nie powiem, że zgadzam się z metodami blm i ich silnym wpływem w cancel culture, ale nie powiem też, że są szkodliwi - bądź co bądź, daleko im moim zdaniem do takiego na przykład kkk ( ͡~ ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
I dziękuję że sam wykazałeś podobieństwo bandy ameb w postaci rozhisteryzowanych nastolatek, do siebie i polskiego prawactwa. Ten sam poziom odklejenia.

@dirtyHorse: Shitpostowanie w internecie a leżenie plackiem na ulicy to nawet nie jest oklejenie.
  • Odpowiedz
@StarySer: tak, na pewno więcej osób pójdzie na czarnego kapitana niż na białegoXD Z excela im też wyszło, że trzeba produkować dużo filmów i seriali w c------j jakości i to oznacza że to dobry ruch? Odbije się to w taki sposób, że ludzie będą rezygnować z subskrypcji i nie będą chodzić do kina na te filmy.
  • Odpowiedz
nowy kapitan Ameryka - czarny

nowy Ironman - czarna baba

nowy Thor - baba

Ciekawe dokąd to zmierza ( ͡ ͜ʖ ͡)


@Atreyu: no straszne, jak wiemy czarni i kobiety nie mogą być zmyślonymi superbohaterami bo.... bo tak xD
  • Odpowiedz
@dirtyHorse: Po 1 - odejdź od ad personam (kategoryzowanie z miejsca nie jest dobrą praktyką) bo ja nie płaczę o każdą obecność mniejszości w filmach. Jeżeli coś jest zgodne z materiałem źródłowym to nie mam z tym najmniejszego problemu z kolei będę atakować takie zabiegi chociażby w produkcjach historycznych. Marvel niech sobie robi co chce. Wszedłem tu popatrzeć na typową wojenkę wykopu XD
Po 2 - owszem julki i prawactwo
  • Odpowiedz
może zróbcie sobie plebiscyt z Julkami, na to kto bardziej się troszczy o mniejszości etniczne.


@dirtyHorse: Troszczenie się kultury woke o mniejszości to powrót do segregacji rasowej, gdyż parytety, gloryfikacja za cechy biologiczne to nie równość tylko przywilej dla jednej grupy kosztem drugiej. Zastanawiam się czy ten gatunek kiedyś dojrzeje do gratyfikacji kogoś za jego osiągnięcia bez dodawania, że jest to pierwszy czarny/gej/trans, który czegoś dokonał. To nie powinno mieć
  • Odpowiedz
@szybki_zuk: Jeżeli są to nowe postacie to czemu nie ale naruszanie oryginalnej historii by treść zgadzała się z dzisiejszymi normami to rak. Hollywood zamiast promować prawdziwą równość zatacza koło. Kiedyś powszechnym zjawiskiem był whitewashing, gdyż w USA panowała segregacja rasowa a teraz oni wracają do podobnego zjawiska.
  • Odpowiedz
@bastek66: Śmieszne, że "prawactwo" po prostu kończy temat memami albo wstawieniem 1 w opinii o filmie a odklejka Julek to dosłowne wyjście na ulice i robienie wsi bo w Stanach zginął jakiś typ. I tak dla niektórych to równorzędna postawa XD
  • Odpowiedz
gdyby zrozumieli X-Menow to tez bedzie dla nich woke pomimo tego, ze poruszalo temat rasizmu duzo wczesniej przed tym ruchem.


@krzywy_kanister: X-Meni są zagrożeniem dla reszty społeczeństwa.
Murzyni są zag... chyba nie dokończę, bo by mnie ktoś jakoś nazwał.
Czy o taki przekaz X-Menów chodzi?
  • Odpowiedz
Jeżeli są to nowe postacie to czemu nie ale naruszanie oryginalnej historii by treść zgadzała się z dzisiejszymi normami to rak.


@MLGkunek: A to niby dlaczego, przecież to się robi cały czas. Przecież sam Marvel to zmienianie oryginalnej historii. Czy to zmieniajac komiksy czy rzeczy, na których bazowano. Serio wydaje ci się, że Thor był taki w mitologii? Albo też modyfikująsami siebie - patrz chociażby kolejne spidermany. Z resztą częstokroć
  • Odpowiedz