Wpis z mikrobloga

Hejoo Mirasy. Słuchajcie, sprawa wygląda tak, że wylądowałem za granicą i chcę przyśpieszyć jak najbardziej naukę angielskiego. W pracy komunikuję się w tym języku, dogaduję się, ale gdzieś mnie to nie satysfakcjonuje. Chciałbym po prostu lepiej. Z jakich metod polecacie korzystać? Generalnie mam wrażenie, że mój angielski jest bardzo taki nieregularny. Raz potrafię dogadać się w jakichś skomplikowanych sprawach bez problemu, a innym razem przy pierdółce mam problemy ze zrozumieniem. Bardzo proszę o rady jak najbardziej przyśpieszyć ten proces.
Pozdrawiam.
#naukaangielskiego #naukajezykow #jezykangielski #angielski #jezykiobce #nauka
  • 10
@Kaszkin: za każdym razem jak masz problem, że nie wiesz jak coś powiedzieć, albo nie rozumiesz, to weź sobie notuj temat i te kilka brakujących słów. A potem na spokojnie sprawdzasz w słowniku (czasem też thesaurus czy reverso) i wypisujesz jeszcze kolejne pokrewne. Łatwiej zapamiętasz mając takie namacalne wspomnienie i gdy dodatkowe słowa są jakoś powiązane. Ułożenie z tego kilku groteskowych zdań (najlepiej krótkiej historyjki umieszczonej w danym miejscu) też byłoby
Dzięki wielkie wszystkim za rady!

A właśnie co do podcastów, to może ktoś byłby w stanie coś polecić na początek? Podczas moich codziennych aktywności bardzo często słucham jakichś podcastów. Najlepiej coś na Spotify.